Instrukcja montażu, uruchomienia i konserwacji Frigidaire Cra126ct11

Instrukcja montażu, uruchomienia i konserwacji Frigidaire Cra126ct11 jest dostępna wraz z produktem. Zaleca się, aby klienci dokładnie przeczytali instrukcje przed instalacją, aby zapewnić prawidłowe działanie sprzętu. Instrukcje zawierają informacje dotyczące prawidłowej instalacji i konfiguracji urządzenia, w tym wytyczne dotyczące wymaganego miejsca, okablowania i podłączenia do prądu. Instrukcja zawiera również informacje dotyczące konserwacji urządzenia, w tym czyszczenie i konserwację filtrów, okresowe wymiany części oraz konserwację i kontrolę wszystkich funkcji urządzenia. Wszystkie zalecenia zawarte w instrukcji należy bezwzględnie przestrzegać.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcja montażu, uruchomienia i konserwacji Frigidaire Cra126ct11

| Wydarzenia

Firma Bosch Rexroth jest postrzegana na rynku nie tylko jako producent wysokiej jakości wyrobów i systemów z zakresu napędów i sterowań, ale również jako kompetentny partner w przekazywaniu wiedzy. Świat Dydaktyki Bosch Rexroth - The Drive & Control Academy - dedykowany jest dla tych wszystkich, którzy chcą bądź potrzebują pozyskać niezbędną wiedzę w zakresie napędów i sterowań, jak również poznać prawa oraz zasady w nim panujące.

W ramach The Drive & Control Academy istnieje możliwość skorzystania z bogatej oferty szkoleń oraz pomocy dydaktycznych, w tym stanowisk dydaktycznych i podręczników.

Szkolenia techniczne organizowane w Polsce

Bosch Rexroth Sp. z o. o. zaprasza na szkolenia otwarte prowadzone w centrali firmy w Warszawie i w Ostrawie (Czechy) oraz szkolenia przygotowywane dla poszczególnych klientów (z uwzględnieniem stosowanych u nich elementów i układów), które mogą być przeprowadzane w siedzibie firmy Bosch Rexroth lub u klienta. W szkoleniach otwartych od lat uczestniczą zarówno pracownicy firm, jak i indywidualne osoby fizyczne. Studenci legitymujący się stosownymi dokumentami korzystają ze specjalnych zniżek (ponad 80%).

Z zakresu hydraulicznych układów napędu i sterowania Bosch Rexroth proponuje poniższe szkolenia otwarte:

 • Hydrauliczne układy napędu i sterowania - podstawy budowy i eksploatacji,
 • Hydrauliczne układy napędu i sterowania - technika proporcjonalna i serwozawory.

Z zakresu sterowania i napędu elektrycznego organizowane są następujące szkolenia:

 • Programowanie sterowników logicznych Rexroth - kurs podstawowy,
 • Programowanie i parametryzacja serwonapędów Rexroth IndraDrive - kurs podstawowy,
 • Programowanie i parametryzacja zgrzewarek oporowych Rexroth - kurs podstawowy.
 • Terminy szkoleń, ich zakres oraz warunki dostępne są na stronie internetowej www. pl/szkolenia.

  Po zakończeniu szkolenia i zaliczeniu z wynikiem pozytywnym testu końcowego uczestnicy otrzymują stosowne zaświadczenie. W przypadku zainteresowania indywidualnymi szkoleniami z zakresu napędów i sterowań elektrycznych, hydraulicznych oraz pozostałych branż, zakres, termin oraz pozostałe warunki szkolenia ustalane są każdorazowo z zamawiającym szkolenie dla konkretnego klienta.

  Szkolenia w zakładach Bosch Rexroth w Niemczech

  Bosch Rexroth dysponuje bardzo dobrze wyposażoną bazą szkoleniową i oferuje kilkadziesiąt różnorodnych szkoleń w swoich ośrodkach szkoleniowych w Niemczech w zakresie hydrauliki przemysłowej, hydrauliki mobilnej, pneumatyki, napędów i sterowań elektrycznych, techniki liniowej i montażowej, techniki bezpieczeństwa oraz oszczędności energii. Zróżnicowany poziom szkoleń dostosowany jest zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Szkolenia prowadzone są w języku niemieckim i część w języku angielskim.
  Pełny program szkoleń, ich terminy i koszty oraz warunki zgłoszenia, dostępne są na stronie www. com/academy.

  Szkolenia internetowe

  Każdy, kto chciałby doskonalić swoją wiedzę z zakresu hydrauliki, pneumatyki czy napędów liniowych lub postawić pierwsze kroki w tych dziedzinach, może skorzystać z najnowszych produktów dydaktycznych, jakimi są szkolenia internetowe. Szkolenia internetowe stały się obecnie częścią procesu przekazywania wiedzy. Charakteryzują się swobodnym wyborem miejsca i czasu. Dodatkowymi atutami są: nieograniczona powtarzalność wykonywania poszczególnych zadań w ramach okresu ważności licencji, indywidualne tempo oraz interaktywne treści szkoleniowe.

  Szkolenia internetowe Bosch Rexroth zawierają podstawową wiedzę począwszy od funkcji i właściwości wybranych elementów, a skończywszy na prostych układach.

  Oferta szkoleń internetowych obejmuje:

 • szkolenie z zakresu elementów i napędów hydraulicznych - eHTG,
 • szkolenie z zakresu elementów i sterowań pneumatycznych - ePTG,
 • szkolenie z zakresu elementów i napędów liniowych - eLTG,
 • szkolenie z zakresu zasad bezpieczeństwa maszyn - eFSI,
 • szkolenie dotyczące efektywnego zużycia energii - e4EE.
 • W przygotowaniu jest również szkolenie z zakresu napędów i sterowań elektrycznych (eCTG). Informacje dotyczące szkoleń internetowych są dostępne na stronie www. com/elearning.

  Pomoce dydaktyczne

  Podręczniki

  Bosch Rexroth wydaje również podręczniki, w których zawarte są informacje techniczne z dziedziny napędów i sterowań, hydrauliki, pneumatyki, napędów liniowych oraz serwonapędów. Główny podręcznik z podstaw hydrauliki to Vademecum hydrauliki, Tom 1. "Hydraulika. Podstawy, elementy konstrukcyjne i podzespoły", który dostępny jest w kilku językach, w tym w języku polskim, angielskim, niemieckim (RPL/RE/RD 00290).
  Kolejne tomy to:

 • Tom 2. Technika proporcjonalna i serwo - w języku angielskim i niemieckim (RE/RD 00291),
 • Tom 3. Projektowanie i konstruowanie układów hydraulicznych dostępne w języku polskim, angielskim i niemieckim (RPL/RE/RD 00281).
 • Najnowszą pozycją wydawniczą jest podręcznik "10 steps to performance level - Handbook for implementation of functional safety according to ISO 13849" - podręcznik do wprowadzenia bezpieczeństwa funkcjonalnego wg ISO 13849. Podręcznik zawiera wiedzę na temat przeprowadzania analiz ryzyka dla układów hydraulicznych oraz związanych z nimi elektrycznych układów sterujących, niezbędną dla konstruktorów i producentów maszyn oraz projektantów systemów. Podręcznik jest dostępny w języku niemieckim (R961006998) i angielskim (R961006999) w cenie 49, 90 euro.

  Animacje

  Dla lepszego zilustrowania budowy i działania elementów hydraulicznych można skorzystać z licencjonowanego dostępu do ponad 45 animacji. Animacje, oprócz zasad działania podstawowych elementów hydraulicznych, przedstawiają również zasady pracy regulatorów do pomp, jak również zasady działania hydraulicznych układów otwartych i zamkniętych. Animacje stanowią doskonały materiał pomocniczy do zajęć dydaktycznych. Udostępniane są w oparciu o licencję, która jest ważna przez 12 miesięcy i kosztuje 98 euro dla firm i 65 euro dla instytutów badawczych, szkół i wyższych uczelni.

  Na stronie www. com/animation można po zalogowaniu bezpłatnie zapoznać się z przykładowymi animacjami.

  Stanowiska Dydaktyczne

  Firma Bosch Rexroth posiada szeroką ofertę stanowisk dydaktycznych, w tym: hydraulicznych stanowisk DS4, pneumatycznych stanowiska DS3 lub w wersji uproszczonej EcoCase i EcoDesk, stanowisk mechatronicznych mMS Modular Mechatronics System, stanowisk dydaktycznych do wkrętarek i zgrzewarek oraz stanowisk do ćwiczeń z sensorów. Stanowiska dydaktyczne Bosch Rexroth bazują na standardowych komponentach z aktualnego programu produkcyjnego. Kompletny system dydaktyczny składa się ze sprzętu i szczegółowych instrukcji do prowadzenia szkoleń i ćwiczeń.

  Do szkoleń z zakresu hydrauliki Bosch Rexroth oferuje System DS4, który może być łatwo skonfigurowany i rozwijany po kątem zadań i potrzeb indywidualnych dla użytkowników. DS4 składa się z bazowej stacji roboczej wyposażonej w stelaż do mocowania elementów, zasilacz hydrauliczny, zawory i rozdzielacze wielkości 6, cylindry hydrauliczne, bloki sterujące dla aplikacji mobilnych, płyty mocujące, zestawy przewodów, moduły elektroniczne i inne elementy niezbędne do ćwiczeń.

  DS4 jest stanowiskiem, które zostało zaprojektowane i przebadane zgodnie z wymaganiami Dyrektywy Maszynowej 2006/42/EC. Pełny katalog i informacje dotyczące stanowiska dydaktycznego DS4 można znaleźć na stronie www. pl wybierając zakładkę "Dydaktyka" a następnie stronę "Stanowiska dydaktyczne".

  Programy użytkowe

  Firma Bosch Rexroth oferuje również programy użytkowe, takie jak program HYVOS, który umożliwia sprawdzenie poprawności doboru zaworów serwo lub rozdzielaczy proporcjonalnych do wymagań aplikacji. Jest to program dla osób mających dobrą wiedzę z zakresu napędów i sterowań hydraulicznych, jak i wiedzę aplikacyjną.

  Świat dydaktyki Bosch Rexroth - The Drive & Control Academy - jest stale rozwijany. Podręczniki, szkolenia e-learning, szkolenia techniczne, stanowiska szkoleniowe, animacje dają niezbędną wiedzę, która zostanie wykorzystana w rzeczywistym świecie wyrobów i systemów Bosch Rexroth. Zapraszamy do Świata Dydaktyki Bosch Rexroth.

  Kontakt:
  mgr inż. Tomasz Domaszczyński
  Bosch Rexroth, Polska
  Tel. : +48 22 738 1850
  tomasz. pl

  Poradnik BOSCH: Najważniejsze programy i funkcje w pralkach - YouTube

  Na stronie znajdują się materiały, które powstały ze środków Unii Europejskiej w ramachEuropejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007−2013 oraz ProgramOperacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014−2020)

  Instrukcja montażu, uruchomienia i konserwacji Frigidaire Cra126ct11

  Bezpośredni link do pobrania Instrukcja montażu, uruchomienia i konserwacji Frigidaire Cra126ct11

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Instrukcja montażu, uruchomienia i konserwacji Frigidaire Cra126ct11