Instrukcje dotyczące instalacji, użytkowania i konserwacji 3com 3crwe675075 Uk 11 Mbps Wireless Lan Workgroup Bridge

Instrukcje dotyczące instalacji, użytkowania i konserwacji 3com 3crwe675075 UK 11 Mbps Wireless LAN Workgroup Bridge mogą pomóc w zarządzaniu siecią bezprzewodową. Instrukcje obejmują informacje dotyczące instalacji, konfiguracji i monitorowania urządzenia oraz jego bezpieczeństwa. Instrukcje zawierają także szczegółowe informacje dotyczące zarządzania siecią, w tym konfigurowania połączeń, zdalnego zarządzania siecią, konfigurowania kompatybilnych urządzeń i monitorowania sieci. Instrukcje mogą również zawierać informacje dotyczące utrzymania i konserwacji urządzenia, w tym informacje dotyczące czyszczenia i konserwacji sprzętu oraz aktualizacji oprogramowania.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcje dotyczące instalacji, użytkowania i konserwacji 3com 3crwe675075 Uk 11 Mbps Wireless Lan Workgroup Bridge

Please add exception to AdBlock for elektroda. pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thank you very much for proposing a new subject! After verifying you will receive points!

trzepak 25 Sep 2019 17:23 233796

 • #1Level 10  

  #1

  Witam,
  Ze względu na sprzyjające ostatnimi czasy warunki (program mój prąd, odliczenia od podatku) postanowiłem zainstalować u siebie instalację fotowoltaiczną. Jako, że mam ograniczone fundusze, podstawową wiedzę o elektryce i lubię czasami pomajsterkować - postanowiłem zrobić to samodzielnie. Zakupiłem gotowy zestaw:
  22 panele Just Solar 285W
  Inwerter Growatt 3 fazowy 6000W
  okablowanie wraz z zabezpieczeniami

  Założenia są takie, że będą dwa stringi po 11 paneli (na razie udało mi się zamontować na dachu jeden).
  Jeden string skierowany jest na południe, drugi będzie ustawiony na południowy zachód.Teraz przyszła pora na podłączenie całości do sieci elektrycznej i w związku z tym mam kilka pytań:
  1. Zrobiłem schemat - czy jest on prawidłowy? Czy taki schemat wystarczy żeby zrobić zgłoszenie do PGE?

  - Rozłącznik na schemacie jest wbudowany w inwerter wydaje mi się, że przydałby się jeszcze jeden tuż za panelami ale czy jest on niezbędny?
  - Ogranicznik przepięć, chyba powinien być jeszcze dodatkowo typu 1- Czy mogę go dorzucić później i czy musi być on ujęty na schemacie podczas zgłoszenia?
  2. Posiadam uprawnienia SEP do 1kV czy takie uprawnienia wystarczą żeby zrobić zgłoszenie do PGE? Przeczytałem już kilka postów na ten temat i opinie są sprzeczne.

 • Helpful post

  #2kosmos99Level 38  #2

  Brak zabezpieczenia po stronie DC.
  Do PGE potrzebne jest też świadectwo D.

 • #3ACCelLevel 22  #3

  Nie musi być ogranicznika przepięć, brakuje ci zabezpieczeń nadprądowych po obu stronach. Na schemacie powinien być też licznik energii ZE.
  Do PGE wystarczą uprawnienia Eksploatacji. Taka też jest informacja w formularzu.

 • #4mirex1960Level 2  #4

  kosmos99 wrote:

  Brak zabezpieczenia po stronie DC.
  Do PGE potrzebne jest też świadectwo D.

  Druk zgłoszenia pkt. 7. 3 "Posiadam uprawnienia do wykonywania mikroinstalacji objętej niniejszym zgłoszeniem:
  ......... lub ważne świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci nr.... "
  Moim zdaniem SEP wystarczy.

  Moderated By Topolski Mirosław:

  Nie ma czegoś takiego jest Świadectwo Kwalifikacji.
  SEP to Stowarzyszenie Elektryków Polskich a możliwość wydawania Świadectwa Kwalifikacji posiadają również i inne organizacje
  3. 1. 11. Nie wysyłaj wiadomości, które wprowadzają w błąd

 • #5#5

  W zależności od oddziału, niektóre wymagają też dozoru.

 • #6#6

  kosmos99 wrote:

  W zależności od oddziału, niektóre wymagają też dozoru.

  Chyba każdy oddział ma takie same przepisy

 • #7#7

  kosmos99 wrote:

  Brak zabezpieczenia po stronie DC.To jeszcze pytanie jakich zabezpieczeń po stronie DC brakuje?

 • #8noja102Level 24  #8

 • #9Tech132Level 25  #9

  Po stronie DC powinny być bezpieczniki topikowe 10x38 w podstawach.

 • #10#10

  ZE nie obchodzi co masz po stronie DC, np. w mikroinwerterach nie ma po stronie DC bezpieczników, ma być tylko nadmiaroprądowy po stronie AC. Ale oczywiście należy założyć bezpieczniki i obowiązkowo dobre SPD po stronie DC jak i AC dla własnego bezpieczeństwa i spokoju

 • #11#11

  Szanowny Panie Moderatorze.
  Nikogo nie wprowadzam w błąd, tylko zacytowałem ZGŁOSZENIE/DOKUMENT INSTALACJI PRZYŁĄCZENIE MIKROINSTALACJI DO SIECI ELEKTROMAGNETYCZNEJ PGE

  Moderated By Topolski Mirosław:

  Czy to jest cytat z PGE?
  ...... Moim zdaniem SEP wystarczy.....

 • #12junkerpLevel 15  #12

  Od siebie dodam jeszcze, że w celu uzyskania dotacji z programu "mój prąd" potrzebujesz jeszcze fakturę na usługę instalacji. Bez tego wniosek zostanie odrzucony.
  Link

 • #13ayo007Level 9  #13

  Nie zostanie odrzucony jeśli będzie miał stosowne uprawnienia i jest właścicielem instalacji, może sobie zamontować sam.
  Od połowy października zmieniają się regulacje.

 • #14#14

  Jakiś czas temu rozmawiałem na ten temat z konsultantem NFOSIGW (oni odpowiadają za Mój Prąd) i na pytanie czy jest potrzebna faktura za montaż dostałem odpowiedź, że wystarczy mieć kwity na zakup elementów użytych do wykonania instalacji które to muszą odzwierciedlać stan faktyczny w razie ewentualnej kontroli. Patrząc na to z innej perspektywy gdyby nie było możliwe samodzielne wykonanie instalacji to jedynym celem programu "Mój prąd" byłoby wzbogacenie instalatorów/sprzedawców systemów solarnych. Chociaż link zamieszczony w poście Junkerp'a jest zastanawiający...

 • #16przypalLevel 1  #16

  Witam.Mam pytanie, czy mógłby ktoś zamieścić schemat do zgłoszenia instalacji do ENEI. Mam zabezpieczenia DC i AC, inwerter SOFAR 11KTL-X i 34 panele Bluesun 290W, kabel z inwertera 4x16 do skrzynki z licznikiem oraz pilon przy panelach. Jeżeli ktoś mógłby wykonać taki schemat byłbym bardzo wdzięczny, ponieważ nigdy nie miałem do czynienia z programami do schematów. Jeżeli to problem to proszę o informację o koszcie takiego schematu na PW lub email przypal84(malpa)gmail. com

 • #17TAGBALevel 11  #17

  Cześć. Czy ktoś kto już załatwiał przyłączenie instalacji PV, mógłby mi doradzić czy taki schemat przejdzie u Energa?

 • #18iksilak#18

  Panowie, a czy uziemienie poszczególnych elementów mikroinstalacji fotowoltaicznej może być podłączone pod istniejące uziemienie instalacji w domu zamiast pod uziemienie wbijane? Uziemienie istniejące jest podłączone do sieci PGE.Co do samodzielnej instalacji i "Mój prąd", to na stronie NFOŚiGW w dokumentach do pobrania jest oświadczenie dla instalujących samodzielnie, które trzeba dołączyć do dokumentacji, miła pani z NFOŚiGW zajmująca się programem "Mój prąd" powiedziała mi przez telefon, że to wystarczy.

 • #19januszsierzega#19

  Witam
  Chciałbym zapytać o paneleJust Solar 285W które Pan zakupił proszę o jakieś informacje. właśnie nad takimi się zastanawiam ale trochu obawiam jakością panela.Janusz

 • #20#20

  januszsierzega wrote:

  WitamJanusz

  Witam,Nie mam porównania z panelami innych firm, ale na 22 sztuki paneli, które do mnie dotarły tylko jeden miał defekt który rzucił mi się w oczy - jedna ścieżka przewodnika była naderwana, bałem się że panel nie będzie działać prawidłowo ale po zmierzeniu parametrów okazało się że nie odbiega od pozostałych. Ogólnie nie mogę się przyczepić do niczego, wykonanie ok, rzeczywiste parametry pokrywają się z tymi podanymi na tabliczce znamionowej.

 • #21#21

  Witam dziękuję za odpowiedź. chciałbym zapytać jeszcze Pan sprowadzał te panele czy zakupił w Polsce. mogę prosić o jakieś namiary zakupowe?

 • #22#22

  januszsierzega wrote:

  Witam dziękuję za odpowiedź. mogę prosić o jakieś namiary zakupowe?

  Wszystko co potrzebne do instalacji fotowoltaicznej kupiłem w tym sklepie www. solarne. info. Cenowo wyszło nie najgorzej, co z tego że można by było niektóre elementy gdzieś indziej kupić taniej ale jak się doliczy koszty przesyłki z kilku sklepów to wychodzi tak samo a więcej zamieszania się robi. Zmówienie zrealizowane bezproblemowo, dodatkowo obsługa zna się na rzeczy bo jak miałem kilka pytań to potrafili udzielić odpowiedzi.

 • #23#23

  Dziękuję za odpowiedź napewno skorzystam z uwag czy udało się bezproblemowo uzyskać zwrot z programu zwrotu 5 tys.?
  Ja też sam chciałbym założyć instalację więc wszelkie uwagi bardzo cenne dla mnie.
  Janusz

 • #24Piotr19753101Level 12  #24

  trzepak wrote:
  januszsierzega wrote:

  Witam dziękuję za odpowiedź.

  Też już ma od nich ofertę. Około 18k PLN. Inwerter Growatt. Bardzo dzielnie odpowiadają nawet na głupie pytania.

 • #25#25

  Ja zakupiłem i nich i bezproblemowo dotarły do nich. za parę dni składam papiery do PGE. schemacik prosty narysowałem z ich strony certyfikaty wydrukowałem zobaczymy efekty w PGE
  J

 • #26Edek45Level 29  #26

  januszsierzega wrote:

  schemacik prosty narysowałem z ich strony certyfikaty wydrukowałem

  Gdzie można ten schemat znaleźć?.

 • #28#28

  Odpowiadam na PW "Hej,
  chcialem dopytac o ten schemat ktory p[okazywales dla energii instalacji PV.
  Czy zaakceptowali go i wydali decyzje o przylaczu? Cos musiales zmieniac? Taka forma jest ok?
  I pytanie dodatkowe, czym rysowales ten schema? Jakies wygodne narzedzie?Dzieki
  Pawel

  "Załączam aktualny schemat, który przekazałam do Energa Operator i który to został zaakceptowany i wydali pozwolenie.
  Rysowany w programie AutoCad.
  Ważna uwaga. Najlepiej zadzwonić do energi bądź zajrzeć do umowy i dane obiektu na zgłoszeniu jak i na rysunku myszą być identyczne w stosunku do umowy. Nawet jeśli niepokrywaną się z rzeczywistością.

  Załączam dodatkowo plik w wersji. dwg

 • #29Z1mmyLevel 7  #29

  Po za wymaganym takim schematem przez energe do celów dopuszczenia instalacji do sieci i w następstwie zamianę licznika na 2 kierunkowy, co więcej potrzeba?
  W szczególności moje pytanie dotyczy projektu instalacji.
  Bo aby montować trzeba mieć sep e i d lub udt oze lub uprawnienia budowlane dla instalacji.Natomiast projektowanie wymaga uprawnień budowlanych lub udt oze.
  Jak taki projekt wygląda? Czy to właśnie tylko ten schemat czy może szerszy dokument?Chcąc zlecić część projektowa, ile taka usługa aktualnie kosztuje?
  Montaż we własnym zakresie zważywszy na posiadanie sep.Dzięki i pozdrawiam

 • #30theo33Level 27  #30

  Do 50kW to jest mikroinstalacja, bez projektów, do zgłoszenia schemat jednokreskowy taki jak wyżej i karty deklaracje paneli i falownika

Witam wszystkich

Potrzebuję pomocy przy instalacji elektrycznej w moim C360 3P. Ciągnik jest z 1987 roku i ma kompletnie rozwaloną instalację. Zakupiłem nową w wersji z alternatorem, która ma juz połączoną stacyjkę i bezpieczniki. Na formu znalazłem schemat ale po pierwsze jest strasznie nieczytelny, nie można go zbyt powiększyć bo zapewne ma małą rozdzielczość, po drugie z tego co udało się trochę rozszyfrować to inne są połączenia w nowej instalacji a inne na schemacie. Pomijam juz fakt, że nie zgadzają się kolory przewodów.

Jeśli ktoś posiada w miarę czytelny schemat z opisem kolorów przewodów czyli jakie kolory są zaznaczane przy pomocy jakich liter to proszę o przesłanie ma adres: maxreif@interia. pl

Może macie coś takiego jak pod tym linkiem http://w565. pl/obraz/powieksz/8SYqrFMqhx1

Proszę o pomoc idzie wiosna i ciągnik lada dzień będzie potrzebny.

Pozdrawiam

maxreif

Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności (dostępną w regulaminie). W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności (dostępną w regulaminie).

Instrukcje dotyczące instalacji, użytkowania i konserwacji 3com 3crwe675075 Uk 11 Mbps Wireless Lan Workgroup Bridge

Bezpośredni link do pobrania Instrukcje dotyczące instalacji, użytkowania i konserwacji 3com 3crwe675075 Uk 11 Mbps Wireless Lan Workgroup Bridge

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Instrukcje dotyczące instalacji, użytkowania i konserwacji 3com 3crwe675075 Uk 11 Mbps Wireless Lan Workgroup Bridge