Połączenie montażowe Honeywell F116a1021

Połączenie montażowe Honeywell F116a1021 jest wykonane z trwałego tworzywa sztucznego i jest wyposażone w uszczelkę EPDM, która chroni urządzenie przed wilgocią i zanieczyszczeniami. Posiada konstrukcję łyżki zapewniającą szybkie i łatwe połączenie z systemem. Szybkozłącze wykonane jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego, które jest odporne na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Został zaprojektowany do użycia z zaworami Honeywell i jest zgodny z wymaganiami normy UL i CSA. Połączenie montażowe Honeywell F116a1021 jest niezawodnym i łatwym w użyciu rozwiązaniem w systemach HVAC.

Ostatnia aktualizacja: Połączenie montażowe Honeywell F116a1021

Podłączenie fotowoltaiki do sieci jest nieodzowną czynnością dla instalacji on-grid. Dla wielu osób to zagadnienie jest zupełnie nieznane, dlatego w poniższym artykule zamieszczamy specjalnie dla Państwa najważniejsze informacje na ten temat. Jak wygląda podłączenie fotowoltaiki do sieci? Schemat jest tak naprawdę dosyć prosty. Podkreślić należy, że poniższe procedury dotyczą mikroinstalacji fotowoltaicznych (o mocy do 50 kW). Zapraszamy do lektury!

Kto może ubiegać się o podłączenie fotowoltaiki do sieci?

Podłączenie fotowoltaiki do sieci może zgłosić prosument, czyli osoba, która wytwarza energię elektryczną z odnawialnych źródeł i chce przesyłać jej nadwyżki do sieci energetycznej (z możliwością późniejszego odbioru). Warto zwrócić uwagę, że definicja prosumenta została rozszerzona w 2019 roku na małe i średnie firmy oraz niektóre spółdzielnie (zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem na ten temat – Pakiet prosumencki 2019). Oznacza to, że podłączenie fotowoltaiki do sieci może zgłosić zarówno osoba prywatna, jak i osoba prowadząca działalność gospodarczą.

Kiedy podłączenie fotowoltaiki do sieci jest możliwe?

Wnioski o podłączenie do sieci możemy składać w momencie, gdy cała instalacja jest odpowiednio zamontowana i posiadamy potrzebną dokumentację. Pomiędzy dostawcami energii istnieją drobne różnice w całej procedurze podłączenia fotowoltaiki do sieci, jednak całość przeważnie trwa około 30 dni i zawsze trzeba posiadać podstawowe dane do wypełnienia wniosku. Przede wszystkim musimy podać:

 • dane właściciela mikroinstalacji fotowoltaicznej,
 • dane techniczne mikroinstalacji (m. in. układ przyłączenia, typ falownika, moc znamionowa),
 • przybliżone dane dotyczące generowanej energii elektrycznej.

Dostawcy energii elektrycznej zamieszczają na swoich stronach internetowych wnioski do pobrania, dzięki czemu możemy wypełnić i wysłać dokumenty bez wychodzenia z domu.

Moc przyłączeniowa obiektu

Jeżeli moc przyłączeniowa obiektu jest niższa niż moc mikroinstalacji fotowoltaicznej, to przed złożeniem wniosku o przyłączenie fotowoltaiki, musimy ubiegać się o zwiększenie mocy przyłączeniowej naszego obiektu.

Zobacz, czy rozbudowa instalacji fotowoltaicznej jest możliwa. Więcej informacji na naszym blogu.

Wniosek zgłoszony – co dalej?

Jeżeli odpowiednio wypełniliśmy wniosek, dostawca energii po jego zweryfikowaniu ma obowiązek do bezpłatnego zainstalowania licznika dwukierunkowego. Jest to urządzenie, które pozwala na sprawdzenie poziomu zużycia energii, a także na monitorowanie ilości wygenerowanego prądu, który przesłaliśmy do sieci. Po poprawnym montażu licznika, otrzymujemy certyfikat i składamy oświadczenie o przekazywaniu informacji do sieci (o wszystkich modernizacjach mikroinstalacji).

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 9, 6 kWp, Sierosław

Przyłączenie fotowoltaiki do sieci – schemat jest prosty

Jak widać, przyłączenie fotowoltaiki do sieci to tak naprawdę wypełnienie kilku dokumentów. Cała reszta obowiązków leży po stronie Operatora Sieci Dystrybucyjnej. Pamiętajmy jednak, że wnioski musimy składać nie później, niż 30 dni przed datą planowanego przyłączenia. Aby instalacja fotowoltaiczna mogła zostać przyłączona do sieci, musi ona zostać zamontowana przez osobę, która posiada jedno z trzech uprawnień:

 • ważny certyfikat, który potwierdza kwalifikacje do montowania instalacji OZE (art. 136 i art. 145 ustawy o odnawialnych źródłach energii),
 • ważne świadectwo kwalifikacyjne, które uprawnia do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci,
 • uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych.

Nasza mikroinstalacja fotowoltaiczna musi spełniać wszelkie wymogi techniczne, eksploatacyjne, a także te dotyczące bezpieczeństwa. Podkreślmy, że osoba, która zajmuje się montażem instalacji fotowoltaicznej, musi posiadać jedno z powyższych uprawnień.

Zobacz również: Jaki kabel wybrać do paneli fotowoltaicznych?

Ciągła pomoc

Nawet w wypadku, gdy będziemy mieli kłopot z wypełnieniem wniosku lub interesować nas będzie wybrany problem dotyczący przyłączenia fotowoltaiki do sieci, zawsze możemy skontaktować się z pracownikami z punktu obsługi klienta. Osoby te służą pomocą, dzięki czemu mogą mieć Państwo pewność, że cała procedura przebiegnie szybko i bezproblemowo.

Fotowoltaika – system opustów

Czy fotowoltaika się opłaca? W naszych poprzednich artykułach zamieściliśmy wiele informacji na ten temat. Warto jednak jeszcze raz przytoczyć tutaj działanie systemu opustów w Polsce. Dzięki niemu możemy korzystać z energii słonecznej nawet wieczorami czy zimą. Dlaczego? Przyłączenie fotowoltaiki do sieci oznacza, iż nadwyżki wygenerowanego prądu oddajemy do Operatora, który przechowuje naszą energię do momentu, kiedy nasza instalacja nie będzie wytwarzała odpowiedniej ilości prądu. Wówczas będziemy odbierali większą część naszego prądu za darmo – prosument posiadający instalacje o mocy do 10kWp za 1 kWh oddaną do sieci może odebrać 0, 8 kWH w późniejszym czasie. Oznacza to, że nawet w okresach o małym nasłonecznieniu będziemy płacić bardzo niskie rachunki za prąd.

Podłączenie fotowoltaiki do sieci – załatwimy to za Państwa!

Na koniec chcielibyśmy poinformować, że korzystając z naszych usług nie muszą się Państwo martwić podłączeniem fotowoltaiki do sieci. Nasza firma na bazie pełnomocnictwa zajmuje się całym procesem przyłączenie mikroinstalacji do sieci! Oznacza to, że wszystkie powyższe czynności wykonujemy za Państwa. Panele fotowoltaiczne to prosta decyzja!

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł będzie dla Państwa pomocny, a przyłączenie fotowoltaiki do sieci nie sprawi żadnych problemów. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, a także innymi artykułami na temat fotowoltaiki.

Alternatywą dla magazynowania energii w sieci jest posiadanie własnych magazynów energii. Jak robić to na własną rękę? Odpowiadamy w jednym z naszych najnowszych artykułów: „Magazynowanie energii słonecznej – na czym się opiera? „. Najlepiej jednak, by instalacja, którą montujemy nie generowała nadmiaru nadwyżek oraz pokrywała w pełni zapotrzebowanie energetyczne. Narzędziem, które pomaga określić adekwatną moc instalacji fotowoltaicznej jest kalkulator fotowoltaiczny, dostępny na naszej stronie.

Profile dodatkowe z PVC – nieodzwone elementy wielu konstrukcji okiennych

Profile dodatkowe, pomimo swej nazwy, stanowią bardzo ważną grupę, wchodzącą w skład każdego nowoczesnego systemu profili okiennych. Zastosowanie profili dodatkowych pozwala na przeprowadzenie prawidłowego montażu okien i drzwi oraz umożliwia wykonanie złożonych konstrukcji zapewniając ich wysoką sztywność, izolacyjność oraz estetykę.

Podkreślić przy tym należy, że profile dodatkowe to nie tylko elementy do „zadań specjalnych”, ale też cała gama dodatkowych profili (jak np. profile podokienne, poszerzenia), których użycie gwarantuje należyte wykonanie nawet standardowego zlecenia. Nie zawsze niestety tak jest. A przyczyn tego można szukać z pewnością w braku wiedzy wielu producentów i sprzedawców okien w zakresie oferty asortymentowej i jej zastosowań (czasami wymaga to wiedzy z zakresu projektowania konstrukcji), a często również z poszukiwania za wszelką cenę oszczędności, tak by móc zaoferować klientowi jak najtańszą ofertę, nawet kosztem niedotrzymywania reżimów technicznych.
Producenci systemów okiennych z PVC, poza profilami głównymi, takimi jak ramy, skrzydła i słupki, posiadają w swojej ofercie cały szereg profili dodatkowych przeznaczonych do montażu oraz budowy bardziej złożonych lub nietypowych konstrukcji. Poniżej przedstawiony został cały szereg profili dodatkowych z przykładami ich zastosowania.

POŁĄCZENIE OKNA Z MUREM OD DOŁU

Zacznijmy od właściwego wykonania połączenia okna z murem w obrębie dolnego poziomu ramy okiennej. W tym celu konieczne jest zastosowanie specjalnych profili podokiennych – rys. 1 i 2.
Takie rozwiązanie spełnia szereg istotnych funkcji:

1. Stabilne, sztywne posadowienie okna.

2. Możliwość prawidłowego wykonanie izolacji paroszczelnej i paroprzepuszczalnej.

3. Odpowiednio ukształtowane powierzchnie oraz przestrzenie do montażu zewnętrznych i wewnętrznych parapetów.

 

DOLNA CZĘŚĆ DRZWI BALKONOWYCH

Kolejne bardzo istotne miejsce zastosowania profili dodatkowych to dolna część drzwi balkonowych, tarasowych oraz wejściowych. Coraz powszechniejsze stosowanie wieloszybowych pakietów oszklenia oraz duże wymiary przeszkleń powoduje znaczne podniesienie ciężaru całych konstrukcji. Z tego względu, tylko użycie, w obrębie dolnego poziomu drzwi, profili poszerzających gwarantuje stabilne i sztywne ich posadowienie. Dodatkowo takie rozwiązanie pozwala uniknąć bardzo niekorzystnych mostków termicznych, umożliwia prawidłowe wykonanie izolacji paroszczelnej i paroprzepuszczalnej oraz zakotwienie dolnego poziomu ramy lub progu drzwi wejściowych – rys. 3, 4 i 5. pl/media/akademia-eksperta/Obraz333. jpg" alt="" height="251" width="209"/>  

HST

Zastosowanie profili poszerzające jest bezwzględnie wymagane przy drzwiach tarasowych typu HST. Niedopuszczalne jest punktowe podparcie tak dużej i ciężkiej konstrukcji, której szerokość może wynosić nawet ponad 6m – rys. 6. pl/media/akademia-eksperta/Obraz6. jpg" alt="" height="206" width="292"/>

OKNA Z ZEWNĘTRZNĄ ROLETĄ

Profile poszerzające doskonale sprawdzają się w przypadku okien z zewnętrzną roletą elewacyjną, która montowana jest w otworze okiennym, w płaszczyźnie okna. Podobnie jak w poprzednich przykładach takie rozwiązanie eliminuje mostki termiczne – rys. 7. pl/media/akademia-eksperta/Obraz9. jpg" alt="" height="311" width="272"/>

LISTWY MASKUJĄCE

W skład tych profili wchodzi również cały szereg listew maskujących i profili przylgowych – rys. 8

ROLETY RKS

W przypadku rolet typu RKS, które montowane są niezależnie od okna, w nadprożu otworu okiennego, konieczne jest zastosowanie w oknie specjalnych profili dodatkowych, tzw. trawers – rys. 9.

Pełnia one kilka funkcji:

 • Zapewniają właściwe prowadzenie pancerza rolety,
 • Usztywniają górny fragment okna,
 • Stanowią bazę do montażu zabudowy rolety, tzw. Klapy rewizyjnej

ŁĄCZENIE POD KĄTEM

Bardzo często we współczesnych budynkach spotykamy przeszklenia, których płaszczyzna zewnętrzna nie przebiega w linii prostej. Konstrukcje łączone są ze sobą pod różnymi kątami. Takie połączenia realizuje się przy pomocy łączników kątowych 90o, 135o lub łącznika rurowego pozwalającego na połączenie pod różnymi katami – rys. 10, 11, 12 i 13.

Wykorzystanie systemowych łączników gwarantuje:

 • Estetyczne, systemowe rozwiązania połączeń konstrukcji okiennych.
 • Połączenia o właściwościach cieplnych odpowiadających konstrukcji okiennej.
 • Jednolita kolorystyka łączników i okien.
 • Odpowiednia wytrzymałość statyczna.
 •  

  Przy użyciu łącznika 90o oraz poszerzeń można również połączyć ze sobą drzwi tarasowe typu HST o bardzo szerokiej ramie, której grubość często wynosi około 20cm. pl/media/akademia-eksperta/Obraz15. jpg" alt="" height="396" width="394"/>

  DUŻE PRZESZKLENIA

  Popularne staja się obecnie duże przeszklenia z ciężkimi pakietami szybowymi. Konstrukcje takie w wielu przypadkach należy podzielić na mniejsze elementy. Jest to podyktowane względami transportowymi, montażowymi i wytrzymałościowymi. Ramy łączy się ze sobą za pomocą łączników (rys. 14, 15 i 16), które często pełnią kilka funkcji jednocześnie:

 • Połączenie ze sobą osobnych ram okiennych.
 • Możliwość wykonania szczelin dylatacyjnych, kompensujących zmiany wymiarów wywołane temperaturą.
 • Podwyższenie sztywności całej konstrukcji.
 • Możliwość zamaskowania wewnętrznych elementów konstrukcyjnych budynku lub ścian działowych. pl/media/akademia-eksperta/Obraz16. jpg" alt="" height="131" width="402"/> 

  Podział konstrukcji na mniejsze elementy, ułatwiający transport i montaż na budowie, dokonywany jest indywidualnie, z uwzględnieniem środków transportu jakimi dysponuje dany zakład produkcyjny oraz warunków panujących na miejscu montażu.

  DŁUGIE PRZESZKLENIA

  Wpływ czynników atmosferycznych, związanych głównie z działaniem promieni słonecznych, ma istotne znaczenie przy budowie długich przeszkleń w nieprzerwanych ciągach. Często tego tupu konstrukcji nie wymagają stosowania dodatkowych elementów o podwyższonej wytrzymałości lecz ich podział, na mniejsze elementy, jest bezwzględnie konieczny ze względów transportowo – montażowych oraz aby uniknąć deformacji wywołanych rozszerzalnością cieplną kształtowników. PVC jest materiałem, który w znaczący sposób reaguje na zmiany temperatury. Jeden metr bieżący profila PVC, przy różnicy temperatury równej 10oC, zmienia swoją długość o 0, 7mm. Z tego powodu, przy projektowaniu takich konstrukcji, należy zastosować specjalne szczeliny kompensujące zmiany długości kształtowników. Połączenia tego typu muszą zapewniać swobodny ruch narożników poszczególnych ościeżnic, w kierunku, w którym cała konstrukcja osiąga znaczne wymiary. W tym celu można zastosować standardowe łączniki np. balkonowe typu H – rys. 17. pl/media/akademia-eksperta/Obraz19. jpg" alt="" height="130" width="441"/>

  Pomiędzy łącznikiem a ościeżnicą umieszcza się podkładki dystansowe. Mogą to być specjalne podkładki systemowe – rys. 18, lub zwykłe podkładki do szklenia o grubości około 3mm. Dystanse rozmieszczone powinny być w następujący sposób: 20cm od dolnego i górnego narożnika ościeżnicy oraz na pozostałej części pionowych elementów, w odstępach nie większych niż 70cm – rys. 19. pl/media/akademia-eksperta/Obraz20. jpg" alt="" height="459" width="357"/> 

  W miejscach zainstalowania podkładek dystansowych poszczególne ościeżnicę skręca się ze sobą. Takie rozwiązanie zapewnia swobodny ruch, związany ze zmianami temperatury, w zakresie poszczególnych ram.

  Zewnętrzne usztywnienia słupków to profile przeznaczone do dodatkowego usztywniania typowych profili słupków, które dzielą ościeżnice na poszczególne kwatery, bez konieczności dzielenia ram i stosowania łączników statycznych. pl/media/akademia-eksperta/Obraz21. jpg" alt="" height="143" width="416"/>

  PROFILE OBUDOWUJĄCE I MASKUJĄCE

  Przy pomocy specjalnych profili obudowujących można skonstruować ramy typu Monoblock wykorzystywane w oknach francuskich stosując standardowe profile ościeżnic. (Rys. 19)

  Wśród profili dodatkowych występuje cały szereg profili maskujących połączenie okna z murem, różne rodzaje kątowników, które dopinane do ramy poprzez specjalny adapter tworzą obudowę do starej drewnianej ościeżnicy lub innych elementów, w których montowane jest okno. Specjalne profile dystansowe wykorzystywane mogą być w przypadku konieczności odsunięcia płaszczyzny pancerza rolety od płaszczyzny okna (np. klamka z obu stron). pl/media/akademia-eksperta/Obraz23. jpg" alt="" height="363" width="466"/>

  Tych kilka przykładów pokazuje jak ważnymi elementami konstrukcji okiennych są profile dodatkowe. Bez ich użycia wykonanie prawidłowo konstrukcji okiennych i ich montaż staje się utrudnione a w wielu przypadkach niemożliwe. Coraz większe, cięższe i bardziej skomplikowane konstrukcji wymagają stosowania, poza standardowymi profilami ram, skrzydeł i słupków, również wielu profili dodatkowych.

  Zaawansowany mechanizm drukujący Honeywell A-4310 jest przeznaczony do wielozmianowego drukowania i nakładania etykiet, gdzie wymagana jest duża wydajność i sprawdzona niezawodność. Innowacyjne funkcje obejmują konstrukcję modułową zapewniającą większą łatwość serwisowania, zespół taśmy termotransferowej powlekanej lub powlekanej strony zewnętrznej i nie tylko.

  Drukarki Honeywell A-4310 wykorzystują uznaną w branży architekturę oprogramowania układowego z maksymalnymi opcjami łączności dla standardowych interfejsów komunikacyjnych. Obsługują zalecane w branży 5-śrubowe połączenie montażowe OEM, zapewniając bezproblemową integrację z systemem. A emulacja języka drukarki PL-Z (Zebra) umożliwia bezproblemową integrację klasy A z istniejącymi rozwiązaniami bez zmiany formatów etykiet.

  Główne cechy mechanizmy drukującego Honeywell A-4310:

  - Zbudowany z komponentów sprzętowych ze stali nierdzewnej i obudowy ze stali nierdzewnej, która chroni drukarkę przez wiele lat w trudnych i ekstremalnych warunkach,

  - Zawiera wiele portów komunikacyjnych w standardzie: 10/100 LAN, USB, szeregowy, równoległy i 4-portową kartę interfejsu aplikatora / GPIO.

  - Dostępna jest opcjonalna łączność bezprzewodowa.

  - Duży wyświetlacz graficzny ułatwia nawigację i zaawansowane konfiguracje. Dodaj opcjonalny zdalny wyświetlacz 152, 4mm (6 cali) z kablem 1, 82m (6 stóp), gdy lokalizacja jest wyzwaniem,

  - Bezproblemowo integruje się z większością istniejących rozwiązań przy użyciu emulacji języków PL-Z (Zebra) i PL-I bez zmiany formatów etykiet,

  - Dzięki modułowej konstrukcji większość operacji można wykonać na miejscu przy minimalnych przestojach lub spadku produktywności,

  - Dostępne w pełni zintegrowane rozwiązania UHF RFID. Opcje obejmują zdalny wyświetlacz, obcinaki, rolki dociskowe, termotransfer, łączność bezprzewodową 802. 11 b / g i nie tylko.

 • Połączenie montażowe Honeywell F116a1021

  Bezpośredni link do pobrania Połączenie montażowe Honeywell F116a1021

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Połączenie montażowe Honeywell F116a1021