Podstawy drukarki Podręcznik Craftsman 113 22560

Drukarka Craftsman 113 22560 to wydajna, niezawodna drukarka przeznaczona do użytku zarówno w domu, jak i w pracy. Charakteryzuje ją szeroki zakres funkcji, w tym wyświetlacz LCD, ośmiokolorowy panel sterowania, dwie szybkości drukowania i cztery poziomy jakości. Drukarka ma także wbudowany port USB, który pozwala na podłączenie do komputera lub innego urządzenia. Wszystkie ważne informacje o drukarce można znaleźć w instrukcji obsługi Craftsman 113 22560. Instrukcja zawiera szczegółowe opisy wszystkich funkcji drukarki oraz informacje dotyczące instalacji i konfiguracji. Dzięki instrukcji użytkownicy mogą dowiedzieć się, jak korzystać z drukarki w najbardziej optymalny sposób.

Ostatnia aktualizacja: Podstawy drukarki Podręcznik Craftsman 113 22560

W programie Laboratoria Przyszłości polskie szkoły podstawowe i publiczne szkoły artystyczne otrzymują szansę na uzyskanie dofinansowania na wyposażenie w nowoczesny sprzęt technologiczny swojej placówki edukacyjnej. Zakupione narzędzia i pomoce dydaktyczne mają wprowadzić innowacyjne metody nauczania i wspierać praktyczny sposób edukacji uczniów. W katalogu wyposażenia podstawowego Ministerstwo Edukacji i Nauki wprowadziło między innymi drukarki 3D, które są elementem obowiązkowym, który każda szkoła musi zapewnić do 1 września 2022 roku. W programie Laboratoria Przyszłości oferta Moje Bambino zawiera wszystkie sprzęty, podane w katalogu MEiN, które zostały połączone w gotowe pakiety uławiające zaopatrzenie placówki w niezbędne produkty. Wśród narzędzi znajdują się w programie Laboratoria Przyszłości drukarki 3D. W ofercie produktów Moje Bambino występuje drukarka 3D Skrinter, która wchodzi w skład Pracowni Druku 3D Skrilab, Drukarka FlashForge Adventurer 3 od firmy Sygnis w pakiecie 3D Edu Lab oraz drukarka Banach 3D School. Wszystkie drukarki 3D posiadają gwarancję producenta oraz są wyposażone w funkcje wymagane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki: zabudowane lub wymienne boki drukarki, moduł Wi-Fi, pole robocze 15x15x15 cm, wsparcie techniczne i serwis na terenie Polski, interfejs i instrukcje w języku polskim, kompatybilny slicer, co najmniej 12 miesięczna gwarancja na zakupiony sprzęt oraz 3 tygodnie SLA. Dodatkowo, wybierając w programie Laboratorium Przyszłości drukarki 3D, każda placówka oprócz sprzętu otrzymuje wsparcie merytoryczne i dostęp do odpowiedniej platformy z materiałami dla nauczyciela. Znajdują się tam scenariusze zajęć, wszelkie pomoce dydaktyczne, karty pracy i inne inspiracje dla nauczycieli. Zakupiona w programie Laboratoria Przyszłości drukarka 3D umożliwia placówce również zakup laptopa, na potrzeby odpowiedniego wykorzystania sprzętu. Na każdą zakupioną drukarkę 3D przypada maksymalnie jeden laptop, który będzie służył do obsługi odpowiednich programów do przygotowywania projektów graficznych do druku. W katalogu Moje Bambino Laboratoria Przyszłości dostępne są laptopy i chromebooki marki Dell czy Acer, oparte na systemie operacyjnym Windows lub Google Chrome. Laboratoria Przyszłości w szkole podstawowej to niepowtarzalna szansa na modernizację metod nauczania w polskich placówkach edukacyjnych i wspieranie teoretycznej wiedzy doświadczalnym modelem nauki przy użyciu nowoczesnego sprzętu technologicznego.

W niniejszym dokumencie opisano montaż poszczególnych części drukarki. Przed zainstalowaniem oprogramowania drukarki w komputerze należy wykonać poniższe czynności.

Jeśli drukarka jest już skonfigurowana, na końcu tego dokumentu znajdziesz pomoc dotyczącą instalacji oprogramowania i odnośniki do instrukcji.

W niniejszym dokumencie zawarto następujące kroki dotyczące konfigurowania tej drukarki:

Uwaga:

Obrazy przedstawione w poniższych krokach przedstawiają konkretny model drukarki, ale dotyczą wszystkich modeli z serii, chyba że podano inaczej.

Krok 1: Rozpakuj drukarkę

 1. Wybierz miejsce umieszczenia drukarki, które spełnia następujące warunki.

   Stabilna powierzchnia robocza, miejsce charakteryzujące się dobrą wentylacją, z dala od bezpośredniego działania promieni słonecznych

   Zakres temperatur: 17–25°C (62, 6–77°F)

   Zakres wilgotności: od 30% do 70%

   Odpowiednia ilość miejsca, aby można było otworzyć wszystkie drzwiczki i podajniki.

  Przestroga:

  Drukarki HP LaserJet Enterprise MFP M631, M632 i M633 ważą od 32, 4 kg (71, 4 funta) do 62, 6 kg (138 funtów). HP zaleca, by drukarkę przenosiły co najmniej trzy osoby.

  Wyjmij z pudełka drukarkę HP, a następnie sprawdź, czy zawartość opakowania odpowiada ilustracji:

  Usuń taśmę z zewnętrznej części drukarki.

  Rys. : Usuń taśmę z zewnętrznej części

  Naciśnij przycisk zwalniania drzwiczek kasety, aby otworzyć drzwiczki, a następnie ostrożnie wyciągnij szufladę kasety.

  Usuń zabezpieczenia na czas transportu.

  Wepchnij szufladę kasety, a następnie zamknij drzwiczki kasety drukującej.

Krok 2: Włóż nowy toner

Jeśli posiadasz nową kasetę z tonerem, wykonaj następujące czynności, aby włożyć ją do drukarki. Jeżeli nie posiadasz kasety, przejdź do kolejnego kroku.

Informacje na temat kasety z tonerem

Pozycja

Opis

Numer kasety

Numer katalogowy

Kaseta z wysokowydajnym czarnym tonerem HP 37Y LaserJet

Wymienna kaseta, bardzo duża pojemność

37Y

CF237Y

Kaseta z wysokowydajnym czarnym tonerem HP 37X LaserJet

Wymienna kaseta z tonerem o wysokiej pojemności

37X

CF237X

Kaseta z czarnym tonerem HP 37A LaserJet

Wymienna kaseta z tonerem o standardowej pojemności

37A

CF237A

Kasetę z tonerem należy wyjmować z opakowania tuż przed jej użyciem.

Aby zapobiec uszkodzeniu kasety z tonerem, nie należy wystawiać jej na działanie światła na dłużej niż kilka minut. Zakryj zielony bęben obrazowy, jeśli kaseta z tonerem musi zostać wyjęta z drukarki na dłuższy czas.

Poniższa ilustracja przedstawia elementy kasety z tonerem.

HP 37X/HP 37A / HP 37Y

1

Uchwyt (37Y, bardzo wysoka wydajność, tylko czarny toner HP LaserJet) lub wcięcia do pobierania kasety

2

Układ pamięci

3

Bęben obrazowy

Nie dotykaj bębna obrazowego. Odciski palców mogą spowodować problemy z jakością druku.

Jeśli toner dostanie się na ubranie, należy usunąć go za pomocą suchej szmatki, a ubranie wyprać w zimnej wodzie. Gorąca woda powoduje utrwalanie toneru.

Wciśnij przycisk zwalniający drzwiczki kasety, aby otworzyć drzwiczki. : Otwieranie drzwiczek kasety

Wysuń szufladę kasety drukującej. : Wysuń szufladę kasety drukującej

Wyjmij nową kasetę z tonerem z opakowania ochronnego. : Nowa kaseta z tonerem

Złap kasetę z tonerem z obu stron i potrząśnij nią 5-6 razy. : Potrząsanie wkładem z tonerem

Usuń pokrywę transportową kasety. : Usuwanie pokrywy transportowej

Włóż kasetę z tonerem do szuflady. : Instalowanie kasety z tonerem

Wepchnij szufladę kasety z tonerem. : Zamknij szufladę kasety z tonerem

Zamknij drzwiczki kasety. : Zamykanie drzwiczek kasety

Krok 3: Wkładanie kasety ze zszywkami

Jeśli posiadasz nową kasetę zszywacza, wykonaj następujące czynności, aby włożyć ją do drukarki.

Otwórz osłonę zszywacza. : Otwórz drzwiczki kasety zszywacza.

Włóż nową kasetę do zszywacza i dociśnij kolorową dźwignię aż do zablokowania na miejscu. : Wkładanie kasety ze zszywkami

Zamknij osłonę zszywacza.

Krok 4: Ładowanie podajnika 2

Poniższe informacje opisują wkładanie papieru do podajnika 2 i opcjonalnego podajnika papieru na 1 x 550 arkuszy (podajnik papieru na 1 x 550 arkuszy niedostępny dla modelu M631z). Te podajniki obsługują do 550 arkuszy papieru o gramaturze 75 g/m2 (20 funtów).

Procedura wkładania papieru do podajnika na 550 arkuszy jest taka sama jak w przypadku podajnika 2. Ilustracja przedstawia tylko podajnik 2.

Otwórz podajnik. : Otwieranie podajnika

Dopasuj prowadnice długości i szerokości papieru przez ściśnięcie ich niebieskich zatrzasków regulacyjnych i przesunięcie prowadnic do krawędzi używanego papieru. : Wyrównywanie prowadnic

Włóż papier na tacę. Sprawdź papier, aby upewnić się, że prowadnice dotykają krawędzi stosu, ale nie wyginają go.

Aby uniknąć zacięć, nie należy przepełniać podajnika. Upewnij się, że górna krawędź stosu znajduje się poniżej wskaźnika pełnego podajnika.

Jeśli podajnik nie jest prawidłowo ustawiony, podczas drukowania może pojawić się komunikat o błędzie lub może dojść do zacięcia papieru. : Włóż papier

Zamknij podajnik. : Zamykanie podajnika

Krok 5: Załaduj podajnik o dużej pojemności na 1 x 550/2000 arkuszy z podstawą (tylko modele Flow M632z i Flow M633z).

Poniżej opisano sposób ładowania papieru do podajnika o dużej pojemności. Podajnik ten jest częścią podajnika o pojemności 1 x 550 arkuszy i 2100 arkuszy, który dołączony jest do modeli M632z i M633z oraz opcjonalnie do innych modeli. Ten podajnik mieści do 2100 arkuszy papieru o gramaturze 75 g/m2.

Ustaw dźwignię rozmiaru papieru we właściwym położeniu dla używanego papieru.

Krok 6: Ustabilizuj podstawę drukarki (M631z)

Przy górnej krawędzi podajnika 3x550 obróć blokadę w prawo, aby upewnić się, że podajnik jest odpowiednio zamocowany do korpusu drukarki. : Zablokuj blokadę podajnika

Przekręć kółka na dole podstawy drukarki, aby je zablokować. : Przekręć kółka, aby je zablokować

Zainstaluj pokrywy kółek nad kółkami. : Zainstaluj pokrywy kółek

Odkręć stopki na spodzie podstawy drukarki, aby stały na podłożu i podpierały drukarkę.

Stopka powinna zapewniać odpowiedni nacisk na podłoże, aby zapobiec stoczeniu drukarki. : Odkręć stopkę podpierającą drukarkę

Krok 7: Podłączanie kabla sieciowego (opcjonalnego)

Jeśli zamierzasz podłączyć drukarkę do sieci, podłącz teraz kabel sieciowy (Ethernet).

Nie należy podłączać jeszcze kabla USB. Aby użyć kabla USB do podłączania drukarki do komputera, należy ją podłączyć po wyświetleniu odpowiedniego komunikatu podczas instalacji oprogramowania.

Kabel sieciowy nie jest dołączony do drukarki. PriorityLoaderDirectoryHashUtil" id="pl_ww-v1105931490">

Krok 8: Podłącz przewód telefoniczny do faksu (tylko modele M631z, M632fht, Flow M632z, M633fh, Flow M633z)

Podłącz przewód telefoniczny do gniazda faksu w drukarce oraz gniazda telefonicznego.

Funkcja faksu jest opcjonalna dla M631dn, M631h i M632h. : Podłączanie przewodu telefonicznego do faksu

W niektórych krajach/regionach do podłączenia kabla do gniazdka telefonu może być wymagane użycie specjalnego adaptera kabla RJ11. PriorityLoaderDirectoryHashUtil" id="pl_ww-v1105931522">

Krok 9: Podłączanie przewodu zasilającego i włączanie drukarki

Podłącz przewód zasilający drukarki do uziemionego gniazdka prądu zmiennego. Aby uniknąć uszkodzenia drukarki, należy stosować wyłącznie dołączony kabel zasilający.

Upewnij się, że źródło zasilania spełnia wymagania specyfikacji drukarki dotyczące napięcia. Specyfikacje dotyczące napięcia znajdują się na etykiecie drukarki. Drukarka jest zasilana napięciem 100–127 V (prąd zmienny) lub 220–240 V (prąd zmienny) o częstotliwości 50/60 Hz. : Podłączenie zasilania

Naciśnij przycisk zasilania, aby włączyć drukarkę. : Włączenie drukarki

Przed kontynuacją odczekaj 60 sekund. W tym czasie, jeśli drukarka została podłączona do sieci, sieć rozpoznaje drukarkę i przydziela jej adres IP lub nazwę hosta.

Na ekranie Konfiguracja początkowa ustaw język, lokalizację, format daty/godziny oraz inne funkcje.

Zaawansowane ustawienia dla drukarek podłączonych do sieci za pomocą wbudowanego serwera internetowego (EWS) można wykonać w dowolnym momencie po ustaleniu adres IP drukarki. Aby odnaleźć adres IP na panelu sterowania drukarki, wybierz ikonę Informacje, a następnie ikonę Sieć . Aby otworzyć wbudowany serwer internetowy, wpisz adres IP urządzenia w wierszu adresu przeglądarki internetowej. PriorityLoaderDirectoryHashUtil" id="pl_ww-v1105931586">

Krok 10: Sprawdzanie funkcji drukarki

Jeśli nie zainstalowano kasety z tonerem, należy pominąć ten krok i przejść do kolejnego kroku.

Aby sprawdzić, czy urządzenie drukuje, wykonaj następujące czynności:

Na ekranie głównym panelu sterowania drukarki wybierz opcję Raporty.

Dotknij opcji Strony konfiguracji i stanu.

Wybierz opcję Strona konfiguracji, a następnie dotknij przycisku Drukuj, aby wydrukować strony konfiguracji drukarki i Jetdirect.

Przy podłączaniu drukarki do sieci można znaleźć adres IP na stronie Jetdirect.

IPv4: Jeżeli adres IP ma postać 0. 0. 0, 192. 192 lub 169. 254. x. x, to należy ręcznie skonfigurować adres IP. W innym wypadku sieć została skonfigurowana pomyślnie.

IPv6: Jeżeli adres IP rozpoczyna się od „fe80:”, to drukarka powinna być gotowa do pracy. W przeciwnym razie należy ręcznie skonfigurować adres IP.

Strona konfiguracji zawiera informacje o wersji oprogramowania sprzętowego, z której możesz korzystać z podczas aktualizacji. PriorityLoaderDirectoryHashUtil" id="pl_ww-v1105931630">

Krok 11: Aktualizacja oprogramowania sprzętowego (opcjonalna, lecz zalecana)

HP regularnie aktualizuje funkcje dostępne w oprogramowaniu sprzętowym drukarki. Zaktualizuj oprogramowanie sprzętowe drukarki, aby móc korzystać z jej najnowszych funkcji.

Przed aktualizacją oprogramowania sprzętowego drukarki skontaktuj się z administratorem sieci. PriorityLoaderDirectoryHashUtil" id="pl_ww-links2fw">

‎Łącza do instrukcji instalacji oprogramowania

Po wykonaniu powyższych czynności zainstaluj oprogramowanie drukarki.

System Windows: Zainstaluj oprogramowanie drukarki z płyty CD. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Aby uzyskać więcej informacji na temat instalacji oprogramowania, patrz plik Install Notes (Uwagi na temat instalacji) na dołączonej do drukarki płycie CD.

System OS X: Ta drukarka obsługuje komputery Mac i urządzenia mobilne Apple. Pobierz ze strony 123. com/laserjet oprogramowanie HP Easy Start i zainstaluj oprogramowanie drukarki.

Nie należy podłączać jeszcze kabla USB.

Domyślnym sterownikiem dla systemów OS X 10. 8 Mountain Lion i OS X 10. 9 Mavericks jest sterownik Apple AirPrint. Aby zainstalować pełny sterownik HP, wybierz w oknie dialogowym Dodaj sterownik HP z menu Użyj:.

Aby uzyskać instrukcje dotyczące instalacji oprogramowania, kliknij łącze właściwe dla systemu operacyjnego komputera i rodzaju połączenia.

System Windows

System OS X

Konfiguracja została zakończona. Jeśli drukarka nie została zainstalowana podczas instalacji oprogramowania, odwiedź stronę www. com, aby zrobić to teraz. PriorityLoaderDirectoryHashUtil" id="pl_ww-v1102627118">

Więcej informacji

Więcej informacji znajduje się w Instrukcji obsługi na dysku CD dołączonym do drukarki lub w witrynie pomocy technicznej do drukarki. Wybierz przycisk Pomoc na panelu sterowania drukarki, aby przejść do tematów Pomocy.

W tej części opisano znajdujące się na karcie Szybki start ustawienia wykorzystywane do podstawowego drukowania.

Podstawowe ustawienia drukowania

 1. Sprawdź, czy drukarka jest włączona

 2. Włóż papier do drukarki

 3. Otwórz ekran ustawień sterownika drukarki

 4. Wybierz często używane ustawienia

  Na karcie Szybki start (Quick Setup) użyj opcji Najczęściej używane ustawienia (Commonly Used Settings) w celu wybrania odpowiednich, wstępnie zdefiniowanych ustawień drukowania.
  Po wybraniu ustawienia drukowania ustawienia Funkcje dodatkowe (Additional Features), Typ nośnika (Media Type) i Rozmiar papieru drukarki (Printer Paper Size) zostaną automatycznie przełączone na wstępnie zdefiniowane wartości.

 5. Wybierz jakość wydruku.

  Wybierz dla opcji Jakość wydruku (Print Quality) ustawienie Wysoka (High), Standardowa (Standard) lub Ekonomiczne (Economy). 0/PL/PPG/screens/quick2. gif" alt="rysunek: opcja Jakość wydruku na karcie Szybki start"/>Ważne

  • Wybór opcji jakości wydruku różni się w zależności od wybranego ustawienia drukowania.
  Uwaga

 6. Wybranie opcji Ekonomiczne (Economy) w ustawieniu Jakość wydruku (Print Quality) zmniejsza zużycie czarnego atramentu. Oznacza to, że można wydrukować więcej niż po wybraniu ustawienia Standardowa (Standard).
  Podczas drukowania lub skanowania w kolorze, zużycie atramentu dla czarnych obszarów jest zmniejszone. Jednak w przypadku kolorowych obszarów, ta sama ilość atramentu jest zużywana jak przy ustawieniu Standardowa (Standard).
  Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat trybu ekonomicznego, zobacz „Tryb ekonomiczny”.
 7. Kliknij przycisk OK.

  Od tego momentu drukarka będzie drukować z użyciem tych ustawień. 0/PL/PPG/screens/quick4. gif" alt="rysunek: przycisk OK na karcie Szybki start"/>
 • W przypadku drukowania wielkoformatowego upewnij się, że w zbiorniku z atramentem znajduje się wystarczająca ilość atramentu.
 • Po wybraniu opcji Zawsze drukuj z użyciem bieżących ustawień (Always Print with Current Settings) ustawienia na kartach Szybki start (Quick Setup), Główny (Main) i Ustawienia strony (Page Setup) zostają zapisane i są używane przy kolejnych wydrukach.
 • Aby zarejestrować bieżące ustawienia jako nowe ustawienia wstępne, kliknij opcję Zapisz... (Save... ) w obszarze Najczęściej używane ustawienia (Commonly Used Settings).
 • Jeśli ustawienia papieru w sterowniku drukarki różnią się od zarejestrowanych w drukarce informacji o papierze, może wystąpić błąd. Instrukcje postępowania w razie błędu podano w sekcji Ustawienia papieru.
  Aby sprawdzić bieżące ustawienia drukarki albo zastosować ustawienia drukarki w sterowniku drukarki, wyświetl kartę Szybki start (Quick Setup), kliknij opcję Informacje o nośniku w drukarce... (Printer Media Information... ) i wybierz odpowiednie ustawienia w wyświetlonym oknie dialogowym.
  Szczegółowe informacje o papierze do zarejestrowania w drukarce można znaleźć poniżej:
 • Ustawienia papieru w sterowniku drukarki i drukarce (Typ nośnika)
 • Ustawienia papieru w sterowniku drukarki i drukarce (Rozmiar papieru)
 • Sprawdzanie ustawień drukarki i ich stosowanie w sterowniku drukarki

 • Otwórz okno ustawień sterownika drukarki.

 • Na karcie Szybki start (Quick Setup) kliknij opcję Informacje o nośniku w drukarce... )

  Zostanie wyświetlone okno dialogowe Informacje o nośniku w drukarce (Printer Media Information).

 • Potwierdź ustawienia drukarki

  Aktualne ustawienia drukarki są wyświetlane w obszarach Źródło papieru (Paper Source), Typ nośnika (Media Type) i Rozmiar papieru drukarki (Printer Paper Size).

 • Zastosuj ustawienia

  Aby zastosować ustawienia drukarki w sterowniku drukarki, kliknij przycisk Ustaw (Set).

 • Jeśli ustawienie Typ nośnika w opcji Ustawien. podajnika (Feed settings) w drukarce ma wartość IJ Hagaki, Hagaki Klub Hagaki albo jeśli opcja Rozmiar strony w drukarce ma wartość 2L/13x18 (2L/5"x7"), kliknij polecenie Ustaw (Set), aby wyświetlić okno dialogowe.
  Wybierz żądany rodzaj nośnika i rozmiar papieru, a następnie kliknij przycisk OK.
 • Jeśli typ nośnika lub rozmiar papieru w drukarce nie są ustawione lub mają ustawienie Inne (Others), opcja Ustaw (Set) zostanie wyszarzona i nie będzie można jej kliknąć.
 • Jeśli komunikacja z drukarką została wyłączona, okno dialogowe Informacje o nośniku w drukarce... ) nie będzie widoczne albo sterownik drukarki nie będzie mógł uzyskać z drukarki informacji o nośniku.
 • Podstawy drukarki Podręcznik Craftsman 113 22560

  Bezpośredni link do pobrania Podstawy drukarki Podręcznik Craftsman 113 22560

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Podstawy drukarki Podręcznik Craftsman 113 22560