Prosty podręcznik Dell Express Flash Nvme Pcie Ssd U 2

Dell Express Flash NVMe PCIe SSD U.2 to szybki i łatwy w użyciu dysk SSD, który oferuje wysokie prędkości i wydajność w przystępnej cenie. Dysk wykorzystuje interfejs PCIe 3.0 x4 i protokół NVMe U.2, co oznacza, że jest zoptymalizowany pod kątem szybkości i wydajności. Jego wysokie prędkości odczytu i zapisu sięgają 3,2 GB/s i 2,2 GB/s, co pozwala na szybkie wykonywanie wielu zadań w tym samym czasie. Dysk jest kompatybilny z wieloma systemami i platformami, dzięki czemu może być używany w wielu różnych zastosowaniach.

Ostatnia aktualizacja: Prosty podręcznik Dell Express Flash Nvme Pcie Ssd U 2

Istnieje przynajmniej kilka kategorii podzespołów komputerowych, których właściwości użytkowe i parametry techniczne, będące w gruncie rzeczy zupełnie osobnymi kwestiami, skutecznie mieszają w głowach potencjalnym kupującym. Dlatego osoby bez odpowiedniego rozeznania w tematyce sprzętowej, podczas wyborów najczęściej kierują się ogólnikami, mającymi niewiele wspólnego z realnymi osiągami produktu. Widać to doskonale na przykładzie nośników SSD, będących chyba największymi poszkodowanymi takiego myślenia, ponieważ tutaj specyfikacja okazuje się kluczowa. Oprócz deklarowanych transferów, pojemności, obsługi NVMe albo rodzaju PCI-Express, dochodzą jeszcze zastosowane podzespoły, istotnie wpływające na końcową wydajność oraz niezawodność. Pod powyższym kątem wyróżnia się Samsung, który posiada bogate portfolio nośników bazujących na autorskich rozwiązaniach.

Portfolio produktowe dysków SSD Samsung jest wystarczająco zróżnicowane, aby każdy znalazł nośnik odpowiadający jego preferencjom i platformie sprzętowej, wykorzystującej PCI-Express 4. 0 albo 3. 0.

Kojarzycie reklamy zachwalające „dysk 1 terabajt” w laptopie? Jeśli powyższy argument uznacie za przekonujący, zapewne kupilibyście także samochód, dysponując wyłącznie szczątkową wiedzą, że posiada silnik i kierownicę:) Możemy się jednak zgodzić, że wskazane byłoby poznanie reszty szczegółów, aby wyselekcjonować najlepszy produkt w swojej kategorii. Podobnie sprawa wygląda z dyskiem SSD NVMe PCI-Express, którego wybieranie wyłącznie przez pryzmat pojemności czy obsługiwanych interfejsów, to zdecydowanie nie najlepszy pomysł. Gwoli ścisłości - pomijanie pewnych parametrów albo sprowadzanie wszystkiego do wspólnego mianownika, to przywilej działający na korzyść słabszego produktu. Samsung słynie natomiast z bardzo solidnych dysków SSD, zbudowanych na komponentach zapewniających niezawodność i bezkompromisową wydajność, które stanowią fundament jego strategii.

 Samsung
SSD 970 EVO Plus
Samsung
SSD 980
Samsung
SSD 980 PRO
KontrolerSamsung Phoenix / ElpisSamsung PabloSamsung ElpisPamięciSamsung V-NAND v5Samsung V-NAND v6Rodzaj pamięciTLC (96 warstw)TLC (128 warstw)Maksymalny odczyt3500 MB/s7000 MB/sMaksymalny zapis3300 MB/s3000 MB/s5000 MB/sInterfejsPCI-Express 3. 0PCI-Express 4. 0Wersja NVMe1. 31. 41. 3cGwarancja60 miesięcy

Przede wszystkim warto wiedzieć, że Samsung jest producentem niemalże samowystarczalnym, który we własnych fabrykach wytwarza autorskie kontrolery i moduły pamięci V-NAND, powszechnie uznawane za najlepsze na rynku. Ponieważ firma nie odsprzedaje technologii innym podmiotom, pozwala to utrzymać wysoki standard jakości oraz całkowitą kontrolę nad implementacją technologii w dyskach SSD. Jeśli przejrzycie ogólnodostępne testy nośników półprzewodnikowych, zapewne sami zauważycie, że Samsung SSD 980 PRO praktycznie zawsze zajmuje czołowe miejsca na wykresach, nawet jeżeli konkurencyjne rozwiązania teoretycznie oferują wyższe transfery liniowe. Ważniejsza jest jednak wydajność rzeczywista, gdzie nośniki Samsung od dawna wyznaczają standardy właśnie dzięki autorskim rozwiązaniom. 

Kwestia komponentów nabiera dzisiaj szczególnego znaczenia, zwłaszcza w świetle faktów, że większość producentów dysków SSD kupuje gotowe kontrolery i pamięci NAND. Uzależnienie od łańcucha dostaw, mocy przerobowych zewnętrznych fabryk, jak również brak gwarancji odnośnie specyfikacji komponentów, powoduje problemy z utrzymaniem standardów jakości. Przez internet przetoczyły się ostatnio informacje, że zaskakująco wielu producentów SSD dokonało podmiany kontrolera i/lub pamięci NAND na gorsze, często nawet nie wyszczególniając takiej informacji na opakowaniu. Oznaczało to również znaczny spadek wydajności względem wcześniejszych wersji, które występowały w premierowych testach. Samsung dzięki własnemu zapleczu technologicznemu, gwarantuje niezmienność specyfikacji lub wydajnościowy ekwiwalent kontrolera / pamięci NAND, dlatego kupując modele tego producenta, możemy być spokojni o parametry pracy i rzeczywiste osiągi. 

Wracając do portfolio produktowego Samsung - jest ono wystarczająco zróżnicowane, aby każdy znalazł nośnik odpowiadający jego preferencjom i platformie sprzętowej. Posiadaczom złącza PCI-Express 3. 0 x4 dedykowane są modele Samsung NVMe SSD 970 EVO Plus i Samsung NVMe SSD 980, osiągające transfery przekraczające 3000 MB/s. Entuzjaści najwyższej wydajność mogą natomiast sięgnąć po Samsung NVMe SSD 980 PRO, który dzięki wykorzystaniu interfejsu PCI-Express 4. 0 reprezentuje najwyższą półkę wydajnościową z odczytem na poziomie 7000 MB/s. Flagowiec otrzymał też specjalną naklejkę z niklowaną powłoką i technologię DTG (Dynamic Thermal Guard), aby zmniejszyć wpływ temperatury na wydajność. Warto jeszcze nadmienić, że model Samsung NVMe SSD 980 PRO może zostać zamontowany w konsolach obecnej generacji, bowiem spełnia surowe wymagania stawiane przez producentów - interfejs PCI-Express 4. 0 i odczyt sekwencyjny na poziomie 5500 MB/s. 

Wszystkie wymienione nośniki wykonano w popularnym formacie M. 2 2280, co zapewnia kompatybilność z większością desktopowych płyt głównych i laptopów. Urządzenia bazują na autorskich kontrolerach oraz pamięciach 3D V-NAND TLC, obsługują sprzętowe funkcje szyfrowania 256-bit AES i TCG Opal 2. 0, jak również zostały objęte pięcioletnią ograniczoną gwarancją producenta (zależną od współczynnika TBW - ilości zapisów). Samsung NVMe SSD 970 EVO dostępny jest w pojemnościach 250 GB / 500 GB / 1 TB / 2 TB, Samsung NVMe SSD 980 występuje w wersjach 250 GB / 500 GB / 1 TB, natomiast Samsung NVMe SSD 980 PRO znajdziemy w czterech wariantach: 250 GB / 500 GB / 1 TB / 2 TB. 

Instrukcje instalacji fizycznej dla dysków SSD PCIe* NVMe* U. 2...
Prosty podręcznik Dell Express Flash Nvme Pcie Ssd U 2

Bezpośredni link do pobrania Prosty podręcznik Dell Express Flash Nvme Pcie Ssd U 2

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Prosty podręcznik Dell Express Flash Nvme Pcie Ssd U 2