Wskazówki serwisowe Electrolux Icon E36dd75ess

Serwis Electrolux Icon E36dd75ess zapewnia wyjątkowo wytrzymałe i wydajne wyposażenie kuchenne. Urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby ułatwić obsługę i zapewnić najlepszą jakość gotowania. Elektryczne piekarniki Icon E36dd75ess są wyposażone w 5-stopniowe sterowanie temperatury, które pozwala dostosować temperaturę do Twoich potrzeb. Piekarnik posiada też funkcję łatwego czyszczenia i przyjazny dla użytkownika panel sterowania. Serwis Electrolux Icon E36dd75ess oferuje również szereg wskazówek dotyczących bezpiecznego i wydajnego użytkowania urządzenia. Wskazówki obejmują między innymi korzystanie z odpowiednich naczyń i akcesoriów, właściwą konserwację i czyszczenie urządzenia oraz korzystanie z funkcji bezpieczeństwa.

Ostatnia aktualizacja: Wskazówki serwisowe Electrolux Icon E36dd75ess

Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 1

Designed for the well-lived home.
Electric Touch-Control Drop-In Cooktop
E30EC70FSS
30" ELECTRIC TOUCH-CONTROL DROP-IN COOKTOP
Configuration 4 Electric Elements
FEATURES
Black Ceramic Smoothtop Glass Surface Yes
6" Element – 1200W 2
5" to 7" to 9" Element – 1000W/1800W/2700W 1
9" to 12" Dual Element – 1700W/2700W 1

Custom-Set Electronic Controls Yes
ACCESSORIES
Granite Countertop Installation Kit – PN# 903061-9010 Optional
SPECIFICATIONS
Overall Exterior Dimensions –
Height 5"
Width 30-3/4"
De

Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 2
Electric Touch-Control Drop-In Cooktop E30EC70FSS 3 30 /4" 30" min. for unprotected cabinet 24" min. for protected surface 13" max. 1 21 /2" 3 30 /4" cabinet depth 5" 18" min. 1 7 /2" min. to nearest combustible wall (either side of unit) 1 10" 1 /2" min. recommended 5" min. distance between rear 4"x 8" opening to route edge of cutout and armoured cable nearest combustible 12" surface above countertop 7 1 29 /8"min. 20 /8" min. 1 30"max. 20 /4" max. 25"min. Approximate location of junction box 2
Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 3
Electric Cooktop Installation Over 30"Electric Single Wall Oven For all approved electric cooktop models, cut minimum 4" x 4" opening in right cabinet side panel and/or filler panel, to route armoured cable to junction box Side filler panels necessary to isolate oven from adjoining cabinets. Panel height may need to be modified to accommodate the depth of approved 240/208V electric cooktop models Junction box for electric Electric Single W Electric Single Wall Oven Cutout all Oven Cutout cookto
Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 4
Drop-In Cooktop/Downdraft Vent Countertop Preparation Countertop Preparation for 30" & 36" Drop-In Cooktop/Downdraft Vent Installation Vertical noncombustible surface - rear wall Backsplash Top 3 /4" max. B For detailed cooktop and downdraft vent installation 9 2 /16" specifications, refer to 1 D* 1 model-specific product 23 /4" /4" min. page and installation min. flat ledge C guide on web Flush with E** back side of * Overall flat ledge behind 25" cabinet front backside of cabinet front ** Mi

Błąd w pralce sygnalizowany jest na dwa sposoby. Jeżeli jestto model z wyświetlaczem to na wyświetlaczu pokaże się kod błędu np. E10. Wprzypadku pralek Electrolux bez wyświetlacza błąd sygnalizowany będzie zapomocą dźwięków (pojedynczy, podwójny) zależnych od rodzaju usterki.

Najpopularniejsze kody błędów w pralce Electrolux

E10

Błąd związany z poborem wody przez pralkę lub jej odpływem. Co to oznacza w praktyce? Mogła zostać pobrana niewystarczająca ilość wody przez elektrozawór do wystartowania prania. Warto sprawdzić zawór Aquastop jeżeli posiadamy w swojej pralce. Przeczyścić sitka na dopływie lub wymienić, jeżeli są zapchane.

Pierwszą czynnością, jaką powinniśmy wykonać w przypadku jakiejkolwiek usterki w pralce to przeczyszczenie filtra w pompie odpływowej. Gromadzi się tam zawsze brud z prania i inne zanieczyszczenia. Czasami spotkać możne resztki chusteczki, drobne monety lub spinki.

E20

Źródłem kodu błędu E20 jest pompa odpływowa. Problem z tą częścią zaczyna się w momencie, gdy brudna woda nie może zostać odpompowana z pralki. Jednak są działania, które mogą poprawić tą usterkę i pompa znów zacznie działać. Zacznij od dokładnego oczyszczenia pompy oraz filtra. Zwróć uwagę na wąż odpływowy, czy nie jest zagięty albo zablokowany. Uniemożliwia to swobodne wypompowanie brudnej wody do kanalizacji. Czasami zdarza się, tak wrzucimy za dużo środka piorącego i piana spowoduje zator.

E30

Dosyć poważny błąd w pralce, ponieważ objawem jest wyciek. Zalanie łazienki, czy sąsiadów nie należy do przyjemnych akcji. Jak najszybciej pozbyć się błędu E30? Wyjaśniamy. Na początek sprawdź uszczelkę drzwi, czyli tą grubą opaskę, która okala drzwiczki pralki. Nie może mieć żadnych przerw ani dziur, ponieważ woda z pralki będzie przedostawać się na zewnątrz.

Sprawdź wąż dopływowy i jego połączenie z zaworem wody. Wyczyść szufladę na proszek, jeżeli kanały są zapchane od zraszaczy woda może przedostawać się z komory. Istnieje jeszcze więcej możliwości przecieku, więc potrzeba cierpliwości, aby zdiagnozować właściwy.

E40

Błąd E40 oznacza problemy z blokadą drzwiczek. Dobrze zamknięte drzwiczki to dźwięk przypominający charakterystyczne kliknięcie. Jeżeli ułamał się zaczep zamka, pranie nie rozpocznie się, ponieważ moduł wyłapie otwarte drzwi. Czasami spotkać możemy sytuację, gdy elektromagnes w blokadzie nie działa. Wtedy konieczna jest wymiana całego rygla. Wymiana blokady w pralce akurat nie należy do trudnych napraw, więc na pewno sobie poradzisz.

E60

Kod błędu w pralce Electrolux odnosi się do grzałki. Urządzenie nie osiąga zadanej temperatury w cyklu prania. Najczęściej sytuacja ma związek z czujnikiem temperatury, który nie zaskakuje albo z samą grzałką. Jeżeli czujesz się na siłach możesz samodzielnie sprawdzić ciągłość obwodu grzałki.

Koniecznie najpierw trzeba ją wymontować, w innym przypadku pomiary mogą być przekłamane. Spalona grzałka w pralce potrafi wybijać korki w domu, dlatego aby nie uszkodzić pozostałych elementów warto, jak najszybciej ją wymienić.

E90

Usterka związana z elektroniką. Aby prawidłowo zdiagnozować, co się właściwie zepsuło potrzeba trochę wiedzy na temat kondensatorów, triaków, diod. Błąd E90 w pralce Electrolux wskazuje na nieprawidłowości między podzespołami elektronicznymi. Objawem jest brak komunikacji między np. modułem a pompą lub grzałką a modułem.

Zdiagnozowanie skąd ten błąd w pralce wymaga cierpliwości, ponieważ gołym okiem nie będzie widać, co jest uszkodzone. Warto odłączyć pralkę od źródła zasilania i odczekać kilka minut. Tzw. reset urządzenia czasami pomaga. W innym przypadku nie obejdzie się bez naprawy.

Nietypowe oznaczenia kody błędów w pralkach Electrolux

3 poziome kreski na wyświetlaczu

Ciekawy przypadek błędu w pralce, ponieważ pralka niereaguje na przyciski. Rozwiązanie problemu jest typowe, gdy mamy małe dzieci.Otóż blokada rodzicielska została uaktywniona stąd wspomniane 3 poziome kreskina wyświetlaczu. W instrukcji obsługi pralki zawsze widnieje adnotacja, jakąkonfigurację klawiszy zastosować, aby zdjąć blokadę.

C9

Błąd w pralce Electrolux spowodowany problemem w wyważeniuprania. Bęben nie może ustalić pozycji i rozpocząć wirowania. Tutaj równieżzaczynamy od twardego resetu. Kombinacją przycisków próbujemy zresetowaćurządzenie.

Krótka instrukcja resetu:

1. Ustaw pokrętło na pozycję „0”.

2. Naciśnij równocześnie przycisk namaczania oraz prania wstępnego

3. Przytrzymując stale przyciski, obróć pokrętło w lewą stronę na program wirowania. Puść przyciski i wróć do pozycji „0”.

4. Spróbuj ponownie uruchomić cykl prania.

W przypadku niepowodzenia resetu i występowania dalej błędu C9 zajrzyj do silnika pralki. Możliwie, że szczotki węglowe starły się albo łożyska w silniku uszkodziły się.

 • Electrolux EWS1477FDW - Wejście w tryb serwisowy - wybija różnicówkę

  Mam taki sam bład w Electroluxie - pralko - suszarka. I też różnicówka wywala na pozycji 7 w trybie serwisowymCzyli rozumiem że do wymiany grzałka grzewcza pralki? Nie grzałka suszarki? Bo w pralko-suszarkach chyba są dwie grzałki i nie chce złej kupić/wymienić.Proszę o potwierdzenie.

  AGD Początkujący 10 Maj 2020 19:51Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 5007

 • Pralko-suszarka Electrolux EW 1248 W - nie działa suszenie

  Najprościej jest wejść w tryb serwisowy i ustalić szczegóły.To na początek.W tryb serwisowy wchodzi się tak samo we wszystkich Electroluksach serii EW (z elektroniką EWM).Musisz poszperać zasoby Forum, jak to się robi.Dzięki za podpowiedź. Niestety nic konkretnego na temat trybów serwisowych...

  15 Sie 2011 21:11Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 12649

  Suszarka Electrolux EDH13487RW - nie suszy, błąd E63

  Witam. Suszarka normalnie włącza programy, nie ma błędów, ale niestety nie suszy.Pompa/kompresor się nie nagrzewa. W trybie serwisowym pojawia mi się E63. W pozycji 8 w trybie serwisowym dała E32. Wezwałem serwisanta, który miałem nadzieje, że dokładniej sprawdzi kompresor lub termostat. Przy nim wyskakiwał...

  AGD Drobny sprzęt 04 Lip 2017 16:58Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 2427

  Suszarka Electrolux T5130C - Error 12:255 Jumper 3

  Mam dwie takie suszarki. Na jednej wyskakuje błąd Jumper3 a na drugiej Jumper2. Nikt przy nich nie grzebał. Dopiero rozkręciłem żeby wejść w tryb serwisowy, co widać na wcześniejszych zdjęciach. Niestety opcja przywróć ustawienia fabryczne nie działa gdyż trzeba wpisać kod, którego nie mam. W trybie...

  Urządzenia przemysłowe 21 Mar 2021 16:18Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 633

  Suszarka Electrolux EDH3887GDE - błąd E20.

  "Sygnał dźwiękowy" i "Start".Suszarka wyświetliła "deN" i nic więcej.Włączyłeś tryb demo, tak samo go wyłączysz.Tym razem wyskakuje błąd E20. Czy może mi ktoś powiedzieć jak wejść do menu serwisowego?Bład już znasz, tryb serwisowy więcej tu nie pomoże.Masz do obadania stronę elektryczną...

  30 Mar 2022 13:28Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 465

  Suszarka Electrolux EDI97170W - błąd EA1

  Dzień dobry,Suszarka Electrolux EDI97170W nie startuje, włącza się, jednak po ok. 20 sek. bezruchu pojawia się błąd EA0. Natomiast po wejściu w tryb serwisowy pojawia się błąd EA1. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu, niestety nie dysponuję żadną dokumentacją serwisową.PozdrawiamJacek

  05 Gru 2022 20:23Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 195

  Suszarka Electrolux EDC 5310 - nie suszy

  Witam,Mam problem z suszarką electrolux model jak wyżej. Nie grzeje, przekaźniki wymienione na nowe załączają się na ułamek sekudny. W trybie serwisowym działają normalnie, ale w trybie pracy niestety nie. W czym może tkwić problem?

  AGD Użytkowy 23 Kwi 2020 18:28Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 375

  Suszarka Electrolux EDH97981W - błąd E20 i E60 a potem całkowity brak reakcji

  Chciałbym prosić o poradę w usunięciu awarii mojej suszarki Electrolux EDH97981W (PNC<ELC>: 916096754(00)).Zaczęło się od tego, że podczas suszenia pojawił się błąd E20 i E60 (po wejściu w tryb serwisowy wyskoczył błąd E62 (z tego co dobrze pamiętam). Po zresetowaniu błędów suszarka...

  06 Mar 2019 20:55Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 5040

  Suszarka Electrolux EDH97981W - Błąd E60

  Mam problem z suszarką Electrolux EDH97981W PNC-91609675400.Po zamknięciu drzwi jeżeli od razu się nie włączy programu to wyskakuje błąd E60, natomiast jeżeli uruchomi się to pokręci jakieś dwie minuty, stuka jakiś przekaźnik i kończy cykl błędem E60.Zanim pojawił się ten błąd to...

  24 Lis 2018 19:32Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 4023

  Pralko-suszarka Electrolux EWW1486HDW - błąd ED8

  Pomierzyłem miernikiem napięcia przy gnieździe silnika a następnie rozmontowałem dukt ciepłego powietrza żeby zobaczyć czy silnik w ogóle startuje. Chciałem się tylko upewnić, że to silnik do wymiany, a nie znam tego typu silnika. Silnik ma 5 przewodów, podłączonych do płyty sterującej 7 pinową wtyczką...

  19 Sty 2019 22:26Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 1938

  Electrolux EDH 3386PJW - Tryb serwisowy, a kody błędów.

  Witam, trafiła do mnie na warsztat suszarka jak w temacie i potrzebuje pomocy. Jak wejść w tryb serwisowy urządzenia aby sprawdzic ostatni zapisany kod błędu?

  13 Gru 2016 21:46Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 3132

  Pralka Electrolux EW 876F Tryb serwisowy

  Na podanym forum pralko suszarki:) jest Test cylku diagnostycznego ale nie ma nic ja po kolei wchodzi sie w tryb ser.. Musialbym wiedziec od poczatku jak wejsc. Z tego co sie orientuje a nie wiem czy dobrze przyciski pałza/start i obojętnie jaki funkcyjny wciśnięte i pokrętłem wybieraka w prawo powinien...

  10 Lis 2009 17:12Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 8553

  Suszarka Electrolux EW8H458BP - błąd E21

  Suszarka wyświetla w trybie serwisowym błąd E21, nie kończy programu tylko przerywa pod koniec i wyświetla nowy czas suszenia. Ubrania są prawie suche. Proszę o pomoc w ustaleniu przyczyny. Model suszarki EW8H458BP

  26 Lut 2021 19:46Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 903

  Pralko-suszarka Electrolux EWW1685SWD - błąd E73

  Cześć.Moja pralko-suszarka przestała suszyć pranie. Programy suszenia 2 czy 3h kończą się po max. 10 minutach. Wszedłem w tryb serwisowy pralki. W pamięci ma zapisany kod E73. Wiem, że to może być m. in. usterka czujnika NTC w przewodzie suszarki. Możecie pomóc mi go wskazać na załączonym zdjęciu (1,...

  05 Kwi 2021 20:07Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1260

  Suszarka Electrolux EDI 97170 W - błąd E 20, E 60

  Na opakowaniu części zamiennej.Ponieważ na opakowaniu jest kilka różnych numerów, załączam jego zdjęcie bo nie wiem o który dokładnie chodzi.Natomiast odnośnie błędów jakie suszarka wyświetla (zarówno w trybie użytkownika oraz serwisowym), pokazane jest to na filmie, który właśnie przed chwilą wrzuciłem...

  01 Mar 2015 18:15Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 7101

  Electrolux EWW1697MDW tryb serwisowy

  WitamPodbijam temat, czy wie ktoś jak wejść w tryb serwisowy pralko-suszarki Electrolux EWW1697MDW Prod. No 914604602-00

  10 Maj 2016 15:13Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 13470

  Suszarka Electrolux EDH97980 - Błąd E50

  Podpowiedzcie jak w tym modelu (typ P542867) wejść w tryb serwisowy. Może też jakaś tabela, info z kodami i opisem?Sprzęt pokazuje błąd E50. Bęben stoi.Filtry generalnie brudne. Wymiennik pod bębnem też do czyszczenia. Sprzęt zaniedbany i w dodatku od roku niesprawny, niefunkcjonujący.Takie "kukułcze...

  AGD Pralki, Suszarki 09 Cze 2016 00:43Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 7764

  Electrolux EDH97981W - Błąd E32 w trybie serwisowym.

  Witam.Mam na warsztacie taka suszarkę i standardowo padła w niej przetwornica.Wymieniłem układ i rezystor, nie miałem akurat 47Ω i założyłem 22Ω. Suszarka ożyła i w sumie tyle z tego dobrego, po 15 sekundach pracy zatrzymuje się i wskazuje 000 na wyświetlaczu jakby skończyła cykl. Jedynie...

  11 Paź 2016 17:59Odpowiedzi: 14 Wyświetleń: 6981

  Suszarka Electrolux EDC77150W - nie można włączyć żadnego programu

  Posiadam suszarkę Electrolux EDC77150W nr prod. 916096049 01. Przy próbie włączenie programu na wyświetlaczy pojawiają się trzy zera (0. 00) i pod nimi po prawej stronie kłódka.Przypuszczam, że jest to jakaś blokada.Niestety w instrukcji nie znalazłem informacji jak ją zdjąć.Udało mi się znaleźć...

  06 Sty 2018 09:10Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 3738

  Suszarka Electrolux EDI97170W - nie działa prawidłowo - przestaje kręcić

  Zwracam się o pomoc, bo nie chcę szukać w ciemno. Suszarka j/w po gwarancji.Objawy:Czasem pracuje normalnie, a czasem w trakcie programu zatrzymuje się i wywala błąd E50. W trybie serwisowym (poz 10 na wybieraku) pokazała zapamiętany błąd E51.Objaw jest taki jakby w pewnym momencie...

  22 Sie 2019 21:57Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 930

  Suszarka Electrolux EDH3686GDE

  Marka: ElectroluxModel: EDH3686GDEChassis (płyta lub główne podzespoły):Matryca/Panel (jeśli występuje):Inne (uwagi):Witam!Czy posiada ktoś serwisówkę do ww modelu? Jak w niej wejść do trybu serwisowego?

  AGD Szukam 31 Lip 2019 20:12Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 207

  Electrolux EW6F448BUP - pralka nie startuje. Jak uruchomić tryb serwisowy?

  Bardzo Panią przepraszam bo nie przypuszczałem, że firma handlująca od lat częściami do AGD ma bałagan w katalogach części. Oczywiście bardzo mi przykro, ale to nie moja wina tak naprawdę. Proszę ich poinformować o bałaganie i proszę się domagać zwrotu pieniędzy za przesyłkę zwrotną. Zrobimy jeszcze...

  18 Wrz 2020 09:09Odpowiedzi: 22 Wyświetleń: 2529

  Pralko suszarka Electrolux EW7W369SP - nie suszy

  Witam. Nie mogę wejść do trybu serwisowego. Sprawdzałem chyba wszystkie sposoby znalezione na forum. Pralka moja własna. Proszę o pomoc bo człowiek zadziwiająco szybko oddzwyczaja się od suszenia prania na suszarkach domowych. A żona suszy tylko głowę a nie pranie 😁.Sprawdziłem termostaty...

  02 Sty 2022 12:52Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 429

  Suszarka Electrolux EDC77550W - Działa tylko program 30 minut

  Tryb serwisowy co "powiedział"?

  14 Mar 2015 22:47Odpowiedzi: 15 Wyświetleń: 3483

  Suszarka Electrolux EDP 12074 - nie można wyłączyć

  Witam! Instrukcja serwisowa do EDP 12074 (tryb diagnostyczny, alarmy itd)[url=]tutaj

  02 Cze 2017 19:56Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 4464

  Suszarka Electrolux EDH97981W - brak zasilania szczotek bębna błąd E32

  Panel po naprawie wymiana układu LNK304 i opornika R76 ożył, lecz niestety na 7 i 10 programie po wejściu w tryb serwisowy pokazuje błąd E32. Brak na wyjściu z płytki J12 napięcia. Co może być powodem? Szczotki sprawdzone płytka przemierzona, luty poprawione. Może ktoś coś podpowie, mam już brak pomysłów....

  04 Lis 2018 19:26Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2292

  Suszarka Electrolux EDP12074PD - po naciśnięciu START wyświetla Error

  W trybie serwisowym nie wykazuje błędów, natomiast w demo pokazuje się błąd E83: Kod pozycji pokrętła wyboru nie jest rozpoznawany Błąd pokrętła wyboru (usterka głównego układu elektronicznego)Zobaczymy co się da z tym zrobić:)

  22 Lis 2018 15:26Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 3066

  Suszarka Electrolux EDH3887GDE - brak wody w zbiorniku, wydaje dziwne odgłosy

  Jakie kody błędów w trybie serwisowym?

  07 Lis 2019 14:00Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 3099

  Pralko suszarka Electrolux EWW1685540W - resetowanie programatora/modułu.

  Nie resetuje sie, LNK... to jest powszechne uszkodzenie ukladu zasilacza modulu, po naprawie powinna działać normalnie, tryb serwisowy znajdziesz na youtu.. e

  19 Lis 2019 19:05Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1200

  Suszarka Electrolux EDH3498RDE 91609770701 - pompa nie wylewa wody (kondensatu)

  Suszarkę testuje się z podłączonymi peryferiami w trybie serwisowym, od co - pojemnik na skropliny na pozycji C2. Przy C1 i C2 zawsze wyskakuje błąd E23, teraz już nie pamiętam przy, którym teście wyskoczył mi E61. Masz może rozpiskę wszystkich testów serwisowych?Przyznaję, że jest to trochę dziwne,...

  23 Wrz 2021 11:27Odpowiedzi: 33 Wyświetleń: 2391

  Pralko-suszarka Electrolux EWX147410W - wybija różnicówkę przed końcem prania

  Wprowadź pralkę w tryb serwisowy i jest spora szansa, że został zapisany kod błędu w pamięci urządzenia:

  15 Sie 2021 06:59Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 429

  Suszarka Electrolux EW8H458WP - pompa ciepła nie chłodzi

  pranie ciepłe i wilgotne po wydłużonym znacznie cyklu Zatem powiadasz, że wszystko czyste i nie zapchane i wentylator pompy ciepła sprawny?Tryb serwisowy przeszła? Kondensator nie ma tu znaczenia jak już sprężarka ruszy.

  17 Sie 2022 08:22Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 519

  Suszarka Electrolux EDH3897SDE - błąd E70

  Witam, problem dotyczy suszarki z pompą ciepła marki Electrolux EDH3897SDE. Wywala błąd E70 ale czasem nie ma błędu i można uruchomić program. Po dwóch minutach wchodzi w tryb eco i nie można nic zrobić, stoi i czeka. Po wejściu w tryb serwisowy wyświetla błąd E73. Był wymieniamy czujnik ntc niestety...

  18 Paź 2022 17:30Odpowiedzi: 15 Wyświetleń: 306

  Suszarka Electrolux EDH3897SDE - błąd E70

  Wyświetla E70, może tryb serwisowy? Jak wejść w suszarce?

  23 Gru 2022 08:04Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 294

  Suszarka Electrolux EDH3498RDE - nie kręci bębnem - tryb serwisowy?

  Dzięki za zdopingowanie;) Jestem elektronikiem-programistą więc chciałem podejść do problemu bardziej softwarowo.Po rozkręceniu - okazało się, że pasek jest pęknięty i mocno uszkodzony na całej długości jednego boku.Dla udokumentowania dla przyszłych szukających - model paska to 7PH 1971.Rolka...

  29 Mar 2019 14:55Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 2193

  Suszarka Electrolux EW6C428WP - nie uruchamia się, jak wejść w tryb serwisowy

  Jak w temacie. Suszarka Electrolux PerfectCare 600 EW6C428WP po naciśnięciu startu słychać pyknięcie stycznika i po chwili drugie i na tym koniec.Nie potrafię wejść w tryb serwisowy, po prostu nie wiem jak. Suszarka ma dotykowy panel, a kombinacje takie jak te (chociaż to pralka z innym rozstawem...

  27 Sie 2020 18:27Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1125

  Pralka Electrolux EW1066F - kody błędów

  PomocyCzy ktoś wie co to może być (oby nie moduł)???Pralka nie pobiera wody, kontrolka,, start pauza - miga), blokada drzwi świeci się. Silnik sprawny, Szczotki oczyszczone. Tak jak ktoś poradził suszyłem suszarką. W trybie serwisowym świeci się druga, czwarta i ósma dioda (jaki to kod błędu? ). HELP.....Po...

  03 Mar 2007 17:15Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 12421

  Electrolux EW7H438BP - suszarka stopiona rolka napinacza szukam przyczyny nagrzewania się

  Proszę o pokierowanie moich poszukiwań usterki.Podczas suszenia suszarka przestała obracać bębnem. Po ściągnięciu obudowy zewnętrznej okazało się, że pasek jest lekko postrzępiony, a na osi nie ma rolki napinacza. Rolka miała wytopiony stożkowo otwór tam gdzie jest tuleja metalowa,...

  13 Lut 2023 23:18Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 51

  Electrolux EDH97981W - Naprawa przetwornicy

  Borykam się z problemem w ww. suszarce. Niestety wątki tematyczne o naprawie przetwornicy zamknięte stąd zakładam nowy. Na bazie opisów w innych wątkach w suszarce z ciemnym wyświetlaczem bez oznak życia wymieniłem LNK304GN i rezystor R76 - 47Ω.Suszarka wróciła do życia, startuje każdy...

  03 Sty 2019 13:27Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 984

  Electrolux EW9HEU478R typ TC16H64HP - bęben działa błędu, ale nie suszy.

  Nie odczytałem błędów ponieważ nie wiedziałem że trzeba wejść w tryb serwisowy, myślałem że wyświetli błąd na wyświetlaczu automatycznie.W mojej suszarce jest start/pauza i suszenie na czas, a tryb serwisowy pokazuje błąd e32.Po wyjściu z trybu serwisowego suszarka automatycznie załącza test (na...

  28 Sie 2022 11:52Odpowiedzi: 41 Wyświetleń: 951

  Suszarka kondensacyjna z pompą ciepła czy bez?

  No właśnie ten mój Electrolux też wilgoci nie generował jedyne co to było po prostu cieplej w łazience (ktora ma ponad 5m2) Ale nie było mowy o parowaniu ścian. Serwis mówi że jeżeli w tych electrolux'ach występuje skraplanie się pary w pomieszczeniu to albo układ (sprężarka) nie jest wydajna-u mnie...

  AGD Co kupić? 21 Sty 2023 14:09Odpowiedzi: 1100 Wyświetleń: 389622

  Electrolux EW7W4684WP - program nie rusza

  Mam problem z moją pralko- suszarką, mianowicie nie pobiera wody. Wymieniłem programator i hydrostat. Nic nie pomogło. Sprawdziłem na krótko elektrozawór - działa. Wyjąłem moduł i falownik, nie ma na nim żadnych niepokojących elementów. Sprzęt wypompowuje wodę, później pstryka tak jakby przełączał...

  04 Lis 2022 01:17Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 375

  Electrolux, ESL6807R, 91143800 - błąd i20

  Podbijam temat. Mam identyczne objawy dla zmywarki Electrolux ESL67040R - pod koniec programu wyrzuca błąd i20 i wskazuje (w każdym przypadku) 33 minuty do końca programu. Zmywarka w przeszłości wywalała błąd i20 ale był on związany z zabrudzonym czujnikiem zmętnienia/temperatury. Kolejne wystąpienie...

  08 Paź 2014 06:56Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 7236

  Electrolux suszarka EDH13386GW - bęben nie kręci się, jak zdiagnozować usterkę?

  Od razu powiem, że jestem kobietą:) więc proszę o wyrozumiałość. W mojej leciwej suszarce bęben przestał się obracać, reszta działa. Znaczy suszarka dmucha i startuje, niemniej jednak po 3 minutach wyłącza się. Czy jest jakiś "magiczny' sposób, by poznać usterkę bez rozbierania suszarki na drobne? Niestety...

  17 Sie 2021 19:05Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 654

  Electrolux EW7W368SI - hałasuje w niektórych etapach prania/suszenia/czyszczenia

  od jakiegoś czasu, trzy letnia pralko-suszarka Electrolux EW7W368SI (Prod. No 914606408) zaczęła wydawać dziwne dźwięki/hałasować podczas wybranych etapów prania, suszenia i czyszczenia. Generalnie pracuje bez uwag, obawiam się jednak, że hałas nie jest zwiastunem niczego dobrego....

  23 Paź 2022 19:43Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 228

  Electrolux EDP12074PDW - TC09H54HW (91609694201) - nie grzeje grzałka, błąd Ex63

  Posiadam w/w suszarkę od 7 lat, poprawiałem już zimne luty, wymieniałem rolki. Teraz przyszedł czas na grzałkę:(Ostatnie dwa suszenia, według żony, były w dużo wyższej temperaturze niż zwykle. Później już grzałka nie działała i wyskakiwał błąd Ex60 lub Ex63. Z serwisówki wynika, że jest...

  24 Paź 2022 12:16Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 315

  Electrolux EDH3897SDE - Błąd E5F

  W suszarce nie startuje silnik, jest to silnik sterowany inwerterem. W trybie testowym pojawia się błąd E5F, podobno ten błąd oznacza że inwerter nie uruchomił silnika. Silnik jest sprawny, okablowanie też. Być może padł układ invertera (lub układ który go załącza) ale nie mam schematu i też nie wiem...

  01 Sie 2021 18:52Odpowiedzi: 22 Wyświetleń: 1386

  Electrolux EDH97981W - błąd E32

  Mam ten sam problem, suszarka miała problem z błędem E50, a błąd wyeliminowany, przelutowany LNK364 i rezystor. Działa, ale na szybkim programie suszy 35 minut po czym zostaje 1 minuta do końca i się nie wyłącza, ta 1 minuta potrafi trwać ze 20:-)Natomiast w trybie serwisowym błąd E32, zwarcia między...

  01 Wrz 2021 14:47Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 10113

  Zmywarka Electrolux ESL66020 Juno - nie grzeje

  Panowie, wygląda na to że przyczyną była prądniczka tacho. Na długim cyklu zmywania przez pierwsze (około) 15min. tacho podawało 6-9V w zależności od obrotów pompy. Po kwadransie napięcie spadło do zera. Wygląda na to, że sterownik grzałkę wyłączył, bo woda podgrzała się tylko trochę - rura była letnia....

  01 Paź 2020 15:12Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 1995

  Electrolux Wascator TT166

  Witam ponownie, dziękuję za wszytskie podpowiedzi, napięcie sprawdzalem tam zasilanie ukladu sterująceo jest 10V po trafo. Znalazlem w necie manual do tego typu suszarki i dzięki niemu udało mi się uruchomić suszarkę. Okazalo się że naplytce mikrokontrolera jest przełacznik do trybu serwisowego, właściciel...

  29 Maj 2008 20:36Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 2572

  Electrolux EW1289W - Niewysuszone pranie

  Przy ostatnim suszeniu, wkład taki jak zwykle, pranie było gorące jednak nadal mokre.Czas cyklu był normalny i nie pojawił się żaden komunikat o błędzie. Po wejściu w tryb serwisowy ostatni błąd jaki widzę to E22.Filtr od przodu czysty, kanał powrotu powietrza z bębna do kanału grzewczego...

  07 Maj 2013 16:41Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1566

  Electrolux EWW1290 - Pralko-suszarka zatrzymuje się podczas nalewania wody

  Dziękuję wszystkim "wyżartym" forumowiczom za pomoc w rozwiązaniu mojego problemu. Sam sobie poradziłem chociaż zajmuje się zupełnie inną branżą.Przyczyną zatrzymywania pralki były zużyte szczotki silnika bębna. Pralka zatrzymywała się jak by na coś czekała i nie wyświetlała żadnego błędu. Dopiero...

  02 Sie 2016 21:36Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 1683

  Electrolux EWW1697MDW - dowolny program zmienia czas na 1 min i kończy pranie

  Witam!Mam taki przypadek i prosiłbym o pomoc. Wykonanie dowolnego programu skutkuje:- zmianą czasu wykonania programu na 1 min- próbą odpompowywania wody- koniec programuPrzeczytałem większość postów na forum w tym temacie i:- określiłem błąd z użyciem trybu serwisowego (E69)- wymieniłem...

  25 Sty 2019 03:57Odpowiedzi: 17 Wyświetleń: 2355

  Electrolux EWW 126410 W - Przestaje prać po pobraniu wody/wyrzuca różnicówkę

  Posiadam pralko-suszarkę marki Elektrolux model EWW 126410 W.Problem który występuje jest następujący:Proces prania -> Ustawiam program, włączam, pralka pobiera wodę, przekręci bębnem 2-3 razy i nagle na wyświetlaczu z czasu prania np. 1h pojawia się czas do końca 0:01 i pralka...

  31 Mar 2021 11:11Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 231

  AEG Electrolux L16850 - pralko-suszarka pierze, ale nie suszy

  Wprowadź urządzenie w tryb serwisowy i kręcąc 9 pozycji w prawo powinien Ci się pojawić kod błędu:

  17 Lip 2022 23:15Odpowiedzi: 32 Wyświetleń: 1590

  Electrolux EDH13488GC - co oznacza błąd E00 suszarki?

  Grzebanie w trybie serwisowym donikąd nie zaprowadzi.Jeśli suszarka ma pompę ciepła to owa ikona symbolizuje wyczyszczenie filtra, nie skraplacza, a w rzeczwistości prawdopodobnie będzie do czyszczenia cały wymiennik.

  14 Lut 2022 08:35Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 621

  AEG L16850A5 - awaria suszarki, blokady drzwi, wybija bezpiecznik

  Grzałka suszarki jak najbardziej jest dostępna lecz niestety jest integralną częścią owego kanału: (część z linku dobrana po numerze PNC i pasująca do Pani pralki w 100% jak i poprzednio dodana grzałka pralki)Teraz już potrzebuje Pani multimetr ponieważ należy pomierzyć grzałkę w tym kanale oraz czujnik...

  06 Mar 2022 00:49Odpowiedzi: 15 Wyświetleń: 357

  Electrolux EDH3897SDE - suszarka błąd EH0

  Witam, ten błąd(problem z uziemieniem o ile dobrze pamiętam) jest błędem ogólny, w trybie serwisowym powinien pokazać się konkretny błąd.

  06 Lip 2022 10:13Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 336

  Electrolux EWW1685SWD - brak napięcia na grzałce suszarki

  wydać ok 300 pln i wymienić moduł z nadzieją, że grzałka była przyczyną usterkKwestie uszkodzenia grzałki potwierdza się pomiaramikorzystać z funkcji suszenia w trybie serwisowymDla tego tryby serwisowe nie powinny trafiać w ręce amatorów, Jak nazwa wskazuje, jst to tryb dla serwisanta do...

  12 Paź 2022 18:36Odpowiedzi: 24 Wyświetleń: 399

  Electrolux EWT10120W - mimo wymiany blokady błąd E40 nie ustąpił

  W trybie serwisowym uzyskasz dokładny błąd. Jeżeli wymiana blokady klapy nie przyniosła efektu a blokada była dedykowana do Twojego modelu pralki to niestety moduł będzie wymagał naprawy. Zdemontuj moduł i dokonaj na początek oględzin płyty modułu.Moduł czyli na górze programator do wymiany? Triak...

  13 Sty 2023 17:16Odpowiedzi: 39 Wyświetleń: 942

  Electrolux EDI96150W - Nie grzeje

  Wiem wiem ze miernik to podstawa.Tak jak wcześniej napisałem suszarka nie pokazuje żadnego błędu bo program pracuje normalnie tylko ze nie grzeje.Myślałem ze ktoś będzie wstanie mi powiedzieć co może być przyczyna biorąc pod uwagę ze grzałka włącza się na chwile.Dodano po 2w Trybie Serwisowym...

  07 Gru 2012 20:54Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1944

  Electrolux EWW1697MDW - Omija fazę suszenia - błąd E73

  Temat zamieszczam, bo może ktoś będzie miał podobny przypadek i szybko znajdzie rozwiązanie.Zaczęło się od tego, że pralko-suszarka szybko kończyła fazę suszenia, czego efektem byly nadal mokre ubrania. Ogólnie sprzęt nie jest stary bo od zakupu minęło ponad 2 lata (niestety gwarancja się już skończyła).Na...

  12 Sty 2018 22:05Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 2601

  Electrolux ew1067f - błąd e54

  Mam problem z pralką Electrolux ew1067f, pralka po przeprowadzce ni kończy prania. Włącza się pobiera wodę i w pewnym momencie staje.Na forum wyczytałem jak wejść w tryb serwisowy, ukazał mi się błąd e54. Postępowałem zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi tego błędu, czyli suszenie silnika...

  15 Sie 2011 22:08Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 2634

  Electrolux EWS 126510W - czy jest możliwość zwiększenia podania większej ilości

  Witam, czy ktoś posiada wiedzę na temat ustawiania poboru wody. Pralko suszarka Electrolux EWX oczywiście z hydrostatem analogowym.Pralka po włączeniu pobiera wody aż się zaczyna wylewać z szufladki. Natomiast kiedy włączę wirowanie, wchodzi na obroty zanim jeszcze zostanie usunięta cała woda z...

  27 Mar 2015 12:06Odpowiedzi: 16 Wyświetleń: 1968

  Electrolux EDH97950W-nie kręci bęben itd...

  Suszarka Electrolux EDH97950W po uruchomieniu nie startuje wogóle program, słychać tylko pstrykanie przekaźnika i po chwili wyświetla się czas 0:00... Po uruchomieniu trybu serwisowego (dwa prawe przyciski + uruchomienie programu) wyświetla się taki błąd E5E. Podpowie ktoś gdzie szukać usterki?...

  25 Lut 2017 10:55Odpowiedzi: 17 Wyświetleń: 4515

  Electrolux EWW1685SWD nie chce prać - błąd E5E

  Witajcie.Problemem staje się sytuacja, że zaraz po gwarancji pada sprzęt, w moim przypadku kolejny. Tym razem jest to pralko-suszarka Electrolux eww1685swd, która to zaczyna cykl prania do momentu pobrania wody i następuje cisza, czas się zatrzymuje i koniec. Wyświetla się błąd E5E w trybie serwisowym....

  07 Lis 2019 12:02Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1692

  Pralka Electrolux EWF1060 - Nie wiruje, 3 razy mruga dioda KONIEC

  Pralka nie odwirowuje prania. Przerywa program prania gdy ma kręcić bębnem. W trybie serwisowym migają 2 razy diody START i KONIEC a następnie 3 razy dioda KONIEC. Jaki to błąd? Skąd można ściągnąć kody błędów i serwisówkę do tej pralki?(oporność grzałki 26 omów, do masy 100 Momów). Przesuszyłem...

  15 Sty 2013 16:53Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 3417

  electrolux 1066F nie działa jak naprawic

  W trybie serwisowym migają diody 2, 4, 6 pisano żeby osuszyć silnik suszarką i to pomaga ale góra na dwa dni. Pierze i znowu się zawiesza w połowie programu.Co innego może jeszcze powodować takie zachowanie co powinnam sprawdzić?

  11 Lip 2013 16:46Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 957

  Electrolux EW1067F błąd E54

  Pralka rozpoczyna cykl prania normalnie ale po pewnym czasie staje. W trybie serwisowym wskazuje błąd E54. Wygląda to na upływ prądu silnika. Przy odpiętej masie od silnika wykonuje poprawnie cały cykl prania. Szczotki wymieniłem, silnik wyczyściłem, wygrzałem suszarką - wciąż wyświetla ten sam...

  19 Wrz 2016 13:22Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 4299

  Electrolux EDH97980W - Nie włącza się po przepięciu w sieci.

  Po włączeniu jednak wyświetla błądWrzuć w tryb serwisowy - może coś podpowie.Zewrzyj obie połówki bębna n. p. kombinerkami i zapuść suszenie - może suszarka zwyczajnie nie "widzi" mokrej odzieży?

  27 Paź 2015 18:55Odpowiedzi: 14 Wyświetleń: 7002

  Electrolux EWT 105210 W - Pralka zatrzymuje się. Mruga przycisk start.

  Posiada instrukcję, ale się nie podzieli bo w łeb dostanie. Tryb serwisowy istnieje i można w nim odczytać numer błędu. Poszukaj na forum lub:Wprawdzie suszarka, ale ruchy podbne:)

  26 Paź 2016 22:58Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1467

  Pralka Electrolux EWF1287HDW - zawiesiła się.

  Dobra zacznę jeszcze raz, tak naprawdę interesowała mnie tylko sentencja klawiszy potrzebna do zrestartowania pralki lub wejścia w tryb serwisowy.Historia awarii.- Program parowanie - wyłączony 1 minute przed czasem, odczekany jakiś czas (może za krótki) by otworzyć drzwi- Drzwi nie dały się...

  23 Sty 2018 22:03Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 9573

  Electrolux EWT1062TDW 91310134 - pralka nie uruchamia programu

  Mam problem z pralką jak w temacie, otóż po wybraniu jakiegokolwiek programu diody świecą prawidłowo, po naciśnięciu start silnik wykonuje bardzo szybkie dwa -trzy obroty i włącza się pauza. Po wejściu w tryb serwisowy okazało się, że jest to błąd silnika. Rozkręciłem pralkę i okazało się, że...

  19 Gru 2020 20:10Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 3702

  Electrolux EWW1697MDW - nie suszy

  Witam i proszę o radę.Otóż moja pralko-suszarka od pewnego czasu nie suszy prania. Po zakończonym cyklu prania i suszenia oraz otwarciu drzwiczek okazuje się, że pranie jest wilgotne i bardzo gorące a w bębnie jest mnóstwo pary.Wezwałem serwis, ale diagnoza, że nie działa sterowanie grzałką systemu...

  31 Sty 2019 14:41Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 4767

  Electrolux EWT1066 (AEG) i podobne błąd E51 lub E54 - Pralka nie uruchamia sie.

  Po włączeniu pralka nie startuje. W trybie serwisowym pokazuje błąd E51, ale jak się odwróci wtyczkę w gniazdku, to jest już błąd E54.Przyczyna jest banalna. Starty węgiel ze szczotek osadza się na obudowie szczotki i wirniku, więc zaczyna przewodzić prąd do obudowy silnika. Wystarczy 5mA, aby...

  22 Lut 2019 22:40Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1815

  Electrolux EW7W368SP PC 700 - nie dosusza prania

  Przyszedł w końcu czas na dalszą część walki z pralką. Zdemontowałem kanał wraz z wentylatorem w którym było nie co zanieczyszczeń, ale najwięcej było ich w kanale dolotowym wentylatora zamkniętej części zbiornika jak sugerował Kolega (at)mrice. Wyczyściłem wspomniane kanały, bimetaliczne wyłączniki...

  20 Maj 2022 11:03Odpowiedzi: 18 Wyświetleń: 513

  Electrolux EW8H458BP - suszenie wydłużyło się z 2 do 5 godzin

  Kolega kecajk49 ma rację.Jeśli sprzęt jest na gwarancji to nie dotykaj sprzętu, jeśli nie to warto wejść w tryb serwisowy i sprawdzić pompę ciepła, pomkę od skroplin...W moim przypadku sprzęt tak się zachowywał, ponieważ zatkany był odpływ i zawiesił się pływak.Tak czy inaczej, w mojej...

  14 Paź 2022 18:44Odpowiedzi: 31 Wyświetleń: 2046

  Electrolux EWW1476WD - Nie uruchamia programu, blokuje drzwi

  Spróbuj tak. Opóźniony start i start/pauza razem i pokrętło w prawo. Jeżeli nadal Ci się to nie uda to będziesz miał jednak uszkodzoną grzałkę. Upływność na masę. To bez różnicy czy to pralka, pralko suszarka czy suszarka w tryb serwisowy musi się udać wejść.

  02 Lis 2022 15:04Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 204

  Electrolux EW6C527 - Jak odczytać kod błędu?

  Zna ktoś jakąś kombinacje guzików do pokazania kodu błędu?A tu niby na forum wróżki siedzą?PNC suszarki nie podałeś, wersji panelu obsługi nie znasz (TC1, TC2, TC3, TC4) a Ty się pytasz jak wejść w tryb serwisowy.

  11 Lis 2022 16:02Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 396

  Electrolux EDH98981W - po wymianie LNK364 oraz R118-20R błąd E59

  W suszarce EDH98981W PNC 91609698000 po wymianie LNK364 oraz R118 20Ω objaw jest taki, że w trybie serwisowym obciążony bęben rusza ciężko we właściwą stronę następnie (jakby przeciążony) rusza w drugą stronę i wyświetla błąd E59. Wymieniono ponownie LNK364 i U9 431A i to samo.Podczas pracy...

  13 Lut 2023 14:22Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 339

  Electrolux AEG L62642VI- podsumowanie poprawek - E51 Triak zasilania silnika, zw

  Ponieważ na tym forum są już inne posty dotyczące maszyn, które używają tej samej głównej płytki, co ta, pomyślałem, że opiszę tę naprawę, którą zrobiłem wczoraj, na wypadek, gdyby inni uznali ją za przydatną.Miałem problem na mojej pralce AEG L62642VI. Wyświetlacz pokazał E51. Wygląda na to, że...

  02 Kwi 2022 18:37Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 975

Wskazówki serwisowe Electrolux Icon E36dd75ess

Bezpośredni link do pobrania Wskazówki serwisowe Electrolux Icon E36dd75ess

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Wskazówki serwisowe Electrolux Icon E36dd75ess